• |
ide | kryesore

Rama për pandeminë: Dimri do jetë i vështirë, vala e dytë bën gjithnjë kërdinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama pranoi se dimri do të rëndojë situatën e pandemisë në vendin tonë. Në një intervistë për emisionin “Open” në TCH Rama tha se vala e dytë do të jetë edhe më e rëndë.

“Dimri shëndetësor do të jetë i vështirë për shqiptarët. Vala e dytë siç na mëson edhe historia ajo e gripit spanjoll që bëri kërdinë më të madhe. Jemi në një situatë që nuk jemi as te alarmantja dhe as normale.


Nuk dua të besoj te një mbyllje e përgjithshme. Edhe vendet e tjera me masa më të forta nuk po bëjnë një mbyllje të përgjithshme nëse i respektojmë maskat mund të bëjmë shumë” – tha Rama. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. Ke te besojme kete idjotin gjithollog apo Piperon qe thoshte se dhe nje vale e dyte po te vije do ishte me e lehte se e para, m.gj.s nuk e besonte kete.

  2. Pipero ben analiza private tani i nxjerr te gjithe me kovid dhe u jep ilace pa fund njerezve i genjen te ka prekur mushkerine kaq % e hane budallenjte sa krahu!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.