• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ Si u shpërthye me tritol bankomati në qendër të Prishtinës

Arkiva, Lajme, Të fundit, Video

Mëngjesin e së premtes një bankomati të një banke ne rrugën “B” i është vendosur eksploziv. 4 persona morën pjesë në grabitje.


Ata vendosën me shpejtësi eksplozivin dhe u larguan pak më tej derisa ai shpërtheu. 3 prej tyre merrnin paratë ndërsa njëri bënte roje. Ai ka qëlluar me armë ndaj një roje sigurie.


E gjithë ngjarja zgjati më pak se 5 minuta dhe autorët u larguan. Mësohet se autorët kanë përdorur një sasi të madhe eksplozivi.

Deri tani nuk ka ndonjë të arrestuar apo të dyshuar për këtë vepër. Nuk dihet shuma e grabitur nga autorët. ©LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu