• |
ide | kryesore

Paloka: Vajza e tezes sime ndërroi nga jetë nga Covid, por nuk u raportua nga Ministria e Shëndetësisë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka dhënë shembullin e dy familjarëve të tij që kanë humbur jetën nga koronavirusi dhe nuk janë përfshirë në shifrat zyrtare. Në një postim në Facebook, Paloka shkruan se një prej tyre është pedagogia Irena Bogdani dhe xhaxhai i tij, i cili sipas ish-deputetit mjekohej në shtëpi.


“Nje prej tyre, ai i pedagoges Irena Bogdani, u be publikisht i njohur , jo prej meje po per faktin qe Irena ishte e njohur dhe e vleresuar ne profesionin e saj. Irena ishte vajza e tezes time dhe humbi jeten ne spitalin infektiv prej Covid-it. Une dhe nje here dua te falenderoj ata mjeke e personel mjekesor qe u kujdesen per te deri ne fund. I falenderoj dhe personalisht disa prej tyre qe u impenjuan pavarsisht se nuk e kishin ne ndjekje direkte. Po une jam i bindur qe asnje prej atyre mjekeve qe e ndoqen dhe e mjekuan per Covid, nuk e di qe Irena nuk rezulton te kete humbur jeten nga Covidi ne asnje dokument e komunikate zyrtare. As ne komunikatat e perditeshme te ministrise e as ne shifrat zyrtare te qeverise…E pra kur fshihet nje rast i tille , cfare ndodh me qytetaret e tjeshte?
Nuk po merrem me rastin e xhaxhait qe u mjekua ne shtepi dhe humbi jeten po ne shtepi, se jam i bindur qe as nuk behet fjale ta kene shenuar ne ndonje dokument zyrtar,”-shkruan Paloka.


Ne vijim ai sjell edhe rastin e xhaxhait te tij.

“Nuk po merrem me rastin e xhaxhait qe u mjekua ne shtepi dhe humbi jeten po ne shtepi, se jam i bindur qe as nuk behet fjale ta kene shenuar ne ndonje dokument zyrtar. Atehere kush genjen, ne qe i kemi fatkeqesite ne familjet tona, (e ketu nuk e kam vetem per vete, po per gjithe ata shqiptare te tjere qe nuk kane mundesi te shprehen) apo ata qe me pafytyresi kriminale vazhdojne ti sherbejne rregjimit me ç’njerzor qe kane njohur shqiptaret ne keto 30 vjet?! Monstra qe vetem pamjen keni njerezore!”

 

3 Comments

  1. E ngushelloj zPaloka per vdekjen e se afermes , aprovoj gjijthashtu ato qe thote per qeverine kriminele e hadjdute , sepse te jesh hajdut e vjedhesh parate qe te ka besuar populli, qe ti ekonomizosh per vendin, eshte me se e ulet e kriminale! Nuk jam dakord me z. Paloka kur i drejtohet haduteve: “Monstra qe vetem pamjen keni njerezore”, une per vete tek ato fytyra nuk shoh asgje njerezore, Perkundrazi fytyrat e atyre e tregojne kafsherine qe kane: Mozi i kuvendit ka fytyre krimineli dhe e ka treguar kur ishte min. i diktatures! Taupalla duket qe eshte down, e hajdut, Tjetri, doçi hajdut thote qe te gjatet nuk vjedhin, duke vjedhur diten per diell, edhe haptes pa e merakosur prpanicen fare! Edhe ai surrat krimineli ka por qe ve masken e viktimes dhe shkruan neper portale si bir kurvr qe eshte, e kujton se nuk e kuptojne njerezit se kush eshte, ne vend qe te beje pune per te cilen eshte ne krye te tufes hajduteve vetem vjedh e u oergjigjet njerezve neper postale! Nuk ka punuar asnje dite por vetem ka vjedhu per tete vite, dhe ti quash njerez keta…. nuk mundesh edhe te duash, ata jane qenje te uleta te te botes se gjallesave ! Nuk mund te futen ne qeniet njerezore!

  2. Latë nam me këto karlliqe sju beson më askush për Covidin do ju marrë historia si qëniet më të ulëta! Tani po ziheni kush ka në familje dëshmor të rënë në luftë me Covidin!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu