• |
ide | kryesore

Shpërthim eksplozivi në Shëngjin në “Ranën e hedhur”

-Instant, Lajme, Të fundit

Rreth orës 20:45 minuta të ditës së djeshme një shpërthim me eksploziv ka ndodhur në zonën e “Ranës së hedhun” në Shëngjin.


Nuk ka asnjë të dyshuar apo të shoqëruar për këtë ngjarje të ndodhur. Autorët janë ulur në këmbë tek objekti dhe mendohet se kanë lëvizur më pas me një mjet pa targa.


Konflikti për pronën dyshohet është pista kryesore, ku policia po heton. Ka pretendime për një pjesë të sipërfaqes së tokës ku po kryhet ndërtimi.

Tentoi që të kontaktonte me pronarin e objektit, por nuk pranuan që të prononcohen për ngjarjen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu