• |
ide | kryesore

Do kalonte kufirin në Kakavijë/ Qytetari rezulton pozitiv me koronavirus dhe merr gjobë

-Instant, Lajme, Të fundit

Një qytetar është proceduar penalisht për shkak se ka u përpoq të kalonte kufirin në pikën kufitare të Kakavijës duke qenë i infektuar me Covid-19. Shtetasi me iniciale M.G., 63 vjeç ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë në PKK Kakavijë.


Shtetasi është proceduar penalisht dhe po ashtu i është vënë një gjobë në vlerën e 700,000 lekëve.


1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu