• |
ide | kryesore

Gjykata e Tiranës pushon hetimet për Valdrin Pjetrin

-Instant, Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka pushuar hetimet ndaj ish-kryebashkiakut të Shkodrës, Valdrin Pjetri. Sipas Prokurorisë, Valdrin Pjetri nuk mund të deklaronte problemet me drejtësinë italiane kur vetë autoritetet atje ia kishin ndaluar këtë. Valdrin Pjetri është marrë i pandehur për falsifikim të formularëve. Sipas hetimeve Pjetri nuk kishte deklaruar hetimin dhe dënimin në shtetin italian për probleme me lëndët narkotike.

Pjetri dha dorëheqjen nga posti i kryebashkiakut të Shkodrës. Në vend të tij, në Shkodër ka mbetur në krye të Bashkisë Shkodër, Voltana Ademi, pasi institucionet përgjegjëse nuk kanë dekretuar zgjedhje të reja.


 

14 Comments

 1. Sepse ajo së bashku me shokët e saj të mbrëmshëm kanë dhunuar më dhunshëm se çdo dhunues të gjitha gratë shqiptare kolektivisht, duke mos e kuptuar që degradimi më i madh po i ndodhte nga ai që i doli në mbrojtje.

  Asnje grua me vetrespekt mbrëmë nuk u përfaqësua nga Grida Duma, që në një moment mori pozitën feministe të gruas së sulmuar për shkak të gjinisë, pastaj kërcënon, dhe në fund ul kokën si pulë

 2. Hej ty o i paemer I ores 14 55 tu qifte fisi nga gomeret e Peqinit ,ti dhe ata si puna jote qe nuk tregojne asnje fije respekti per politikanet femra te krahut te kundert , jane te gatshem qe nga mengjesi ne darke ti lepijne gopin e spiropalit .

 3. GENJESHTER E MADHE!!!. Autoritetet ne Itali nuk ndalojne qe ti te deklarosh denimin por eshte e ndaluar qe autoritetet te deklarojne ne certifikata denimin kur kane kaluar me shume se 5 vite. Kjo behet per ceshtje te drejtash te njeriu dhe privacy. Si gjithmone genjeshter e madhe per te mbuluar m..tin e rilindjes. Ndryshe jo vetem qe do ishte fals ne deklarim por edhe organi zgjedhor i zhytur ne m..

 4. Bejeni prape kryetar bashkie . Nje kurve me shume apo nje kurve me pak nuk perben ndonje ndryshim te madh.

 5. Drejtësia e re shpik klauzola ligjore që nuk egzistojnë.Po ti kërkohej zyrtarisht Italisë do ti vinte pëegjigje.Por drejtësia alla Ramiste bën çdo gjë për të mbrojtur këlyshët e vet.Rroftë partia dhe drejtësia e “re”.

 6. Drejtesii Rilindje, vendim aspak suprize. Po ambasadorja Kim, Skorea cfare mendojne,…. sukseset e reformes ne drejtesi … per te qeshur dhe per te qare, palacollek shqiptaro-nderkombetar.

 7. Jane bo shqupistat per gjynof.

  Kur ky cuni dha doreheqjen, shqupistat thoshin qe e shiti Rama.
  Kur gjykata e nxjerr te pafajshem, shqupista thone drejtesia e rilindjes.
  Kur sistemi drjetesise skarton Donika Prelen, shqupistat thone qe e hodhi Rama si limon te shtrydhur.

  1. Sipas Prokurorisë, Valdrin Pjetri nuk mund të deklaronte problemet me drejtësinë italiane kur vetë autoritetet atje ia kishin ndaluar këtë.

   O rrot hajdari, ti vertet kujton dhe e beson se te thote prokuroria italiane apo afrikane qe ” mos thuaj qe ke qene shites droge”?

   Dhe jo domosdoshmerisht te gjithe qe te shajne liderin ty jane me PD. Ne radhe te pare jemi shqiptare e duam qe ky vend te permiresohet dikur por mesa shifet kjo ska per te ndodhur per shume kohe sa ka ne qarkullim robqire si puna jote qe i bejne fresk nje kryeministri psikopat dhe nje qeverie mafioze.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu