• |
ide | kryesore

Rama: Kolaudimi i mjeteve nga janari i 2021-shit do të kryhet në shtet

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar një ndryshim në lidhje më kontrollin teknik të mjeteve.  Kreu i qeverisë njoftoi se duke nisur nga janari i vitit 2021 kolaudimi i mjeteve do të kryhet nga shteti.


Përmes një postimi  Rama shkruan se mjetet e reja (0 km) 3 vitet e para nuk do kalojnë në kolaudim. Në njoftimin e kryeministrit thuhet se tarifat aktuale nuk do të rriten, megjithëse afati i vlefshmërisë do të zgjatet.


10 Comments

 1. Per qenin e rruges, i vetem problem eshte se edhe ato leke qe fitonin garazhistet, ti vjedhe vatha e hajduteve te xhepave, je cilet i ka bere zv te tije, sepse vete eshte hajdut qe vjedh parate e ne xhepat e gjthe shqiptareve.

 2. Po ju te lapsit sikur shkruat dje nje artikull te nje gazeteri Klodian Tomorri qe thoshte se ‘ nga burime te sigurta ‘ kishte mesuar se kolaudimin do ta benin disa shoqeri private ( garazhde) dhe se certifikimin dhe strukturimin e ketyre garazhdeve do ta merrte nje koncensjonar qe do merrte 200 miljon euro .

  Kurse tani na del qe ai Klodian Tomorri ja paska futur kot .

  1. Ne fillim behet Shtet dhe me tej jepet me koncesion..Kastratit qe do kete mbikeqyrjen totale te kolaudimit (do marre para nga sejcili) dhe do kete te drejten te jape licenca garazheve ne te gjitha qytetet. U sqarove o i ripjerdhur?

   1. Pra ti po HAMENDESON qe me vone do ti jepet e drejta Kastratit per te bere certifikimin e garazhdeve ?

    Po qe nga nje janari ( kur koncesjoni i vjeter merr fund) , kush do ti certifikoje keto garazhdet ? Se Kastrati nuk do ta marri direkt sic thua ti ? Apo nuk do behen kolaudime deri sa ta marri kastrati kete pune ?
    Edhe sikur ta besojme skenarin tend si te vertete , prap ka nje mos-perputhje kohore ne tere kete histori.
    Une po flas me cfare faktesh kemi ne ne dore deri tani. Ti po me thua se si do behet ( hamendeson) .
    Rama po thote qe kolaudimin do ta beje shteti. Ti thua se ( ne te ardhmen) do ta beje Kastrati.

 3. Lulzim Basha e vlerësoi biznesmenin Shefqet Kastrati si bamirës, një njeri që po u ndërton shtëpi të prekurve nga tërmeti.

  Natyrshëm lind pyetja: Çfarë e ka shtyrë Lulzim Bashën të ndryshojë mendim për Kastratin, që dje e shndërroi nga oligark të Edi Ramës në bamirës?

  Ajo që dihet është se veç Kastratit, Lulzim Basha ka etiketuar si oligarkë edhe biznesmenë si Agron Papuli, por këtë të fundit nuk e përmend më që prej ditës kur mori një vilë në rezidencat “Long Hill”, që janë pronë e Papulit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu