• |
ide | kryesore

E rëndë situata në Maqedoninë e Veriut, 30 viktima dhe 1100 raste të reja në 24 orë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Maqedonia e Veriut ashtu si vendet e rajonit të Ballkanit Perëndimor vijon me shifra të larta nga COVID-19.


30 viktima dhe 1 mijë e 100 raste të reja janë shënuar së fundmi në shtetin fqinj.


Shkupi është qyteti që ka shumicën e rasteve të reja, me 439 të infektuar së fundmi.

Po ashtu raste ka pasur edhe në Manastir, Gostivar, Tetovë Kumanovë e Prilep.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu