• |
ide | kryesore

Rama zbulon se ka lënë Shqipërinë në kërkim të vaksinës anti-Covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama është nisur ditën e sotme drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës, siç thotë vetë, për të siguruar vaksinën kundër koronavirusit.


“Sigurimi i vaksinës sa më parë është një prioritet i luftës sonë kundër Armikut të Padukshëm dhe s’do lemë gur pa luajtur që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri!Kontakti sy më sy me prodhuesit e vaksinës i shërben këtij qëllimi. Rrugës për në Shtetet e Bashkuara ✈️”, shkruan Rama.


28 Comments

  1. Nje Kryeminister qe shkon te bleje vete personalisht vaksinat per popullin , ky eshte kulmi i INJORANCES DHE I MASHTRIMIT , .
   Gjithologu shqiptare politikan , piktor , basketbollist ,menager , biznesmen , kopil , dobiç , mashtrues ,injorant, komunist , ballist ,serb , turk ,ÇOBAN RRACE PA ATDHE ,….
   B A S T A R D.

   1. te qifsha ate motren bythqire qe shane labet, se keshtu jeni ju me krahina neser shani malesorin e me redhe, rac e keqe

 1. Po vaksina akoma ska marre miratimin nga FDA per ameriken dhe akoma nuk ka filluar shperndarja , do shkosh dhe ta marresh ti? Cjane keto mashtrime ordinere , pasi tjeterkund e ke qellimin e vizites

 2. Rruga-ura drogaxhiu,ke punet e komunales drogaxhiu,tregtine po drogaxhiu!Ka ndonje ndeshje interesante basketbolli sot(apo neser) ne SHBA?Ne fakt,po shkon te trasferojë milionat ne tjeter bankë,se ata te opozites kishin rënë në gjurme,por do ti publikojn dy javë para zgjedhjeve.

 3. Kincesionaret, I ke marre me behte????

  Qelbesire.

  Me parate we u ke dhene atyre, do kishe ndertuar 3 Spitale Rajonale te qeskes.

 4. Nëse është e vërtetë, do jetë udhëheqësi i vetëm në botë që shkon në zyrat e prodhuesve të vaksinave sikur po ikën të blej paracetamol te farmacia lagjes.

  Është fushatë dhe i duhet të justifikojë (gënjej) çdo udhëtim charter që bën(ende nuk dihet sa ka bërë në 8 vjet, dhe kush ka paguar).

  E vetmja arsye që mund të udhëtonte në SHBA në këtë kohë është:
  ose te takoj mikun e vet soros
  ose të gjej lobiste për administratën e re
  ose ta përdori tranzit për në ishujt e parajsave fiskale dhe të përgatitet për të shpenzuar në zgjedhje.

 5. Do me thedne shteti shqipetar qenka katandisur EDRAMA me trajse vaksinash? I paguajme kot ambasadore dhe konsuj ne te gjitha cepat e botes..Zaten Ambasadore eshte Luli Faber (per ata qe e njohin e…) Sidoqofte, I futi nje xhiro per vete ne USA per vaksinim , me paret tona.. Pyetje:, valixhet me vaksina do ti kaloje nga dogana?

 6. Antinjeriu, keqberesi, bastardi, padin dhe pa iman, armiku me i ndyre i Shqiperise dhe i shqiptareve, mallkimi i ketij kombi Edvin Kristaqiu, shkon ne Amerike, me aeroplan carter per t’i cuar vrasesit te kombeve, nazistit Soros, thesat me milliona €, qe ai i a vjedhe shqiptareve.
  1-edvin kristaqiu, SHKON PER T’I PAGUAR HARRACIN sorosit.
  2- edvin kristaqiu, SHKKKON PER TE SJELL ” VAKSINEN” QE TE PROVOHET MBI SHQIPTARET, SI KAVIE LABORATORIKE.

 7. HAJDE GALLAT HEROJ I SHQIPTARVE SHKOJ DUAR BASH NE AMERIK DHE DO KTHEHET DUARPLOT KUR TE KTHEHET SHPETIMTARI I POPULLIT SHQIPTAR HADE PACAVURE HADE VJEDHJE HADE MASKARALLEK HAJDE HIPOKRIZI EDI RAME SKENDERBEU I SHQIPTARVE(SPIROPALIT) TAKO OBAMEN DHE BEJE NAJ FOTO SI BASHKSHORTJA E BILALIT PACAVURE………………

 8. Gamor ti Gamor kush t’vuni !
  Ky eshte nje super-super konstatim,edhe per ata qe te kane besuar !
  Monster edhe ne Dubai shkove per te ndertuar 500000 apartamente,me 28 Nentor ?!Ku ishte/çfare ?Nuk u pa gje kontrate,asnje lajm sidoms nga Mutamut Veliu,allias Mutamut Bellanica !
  Tall menderen bir bushtre me delet,talle !
  Asnjehere ne bote,kurre nuk eshte e vertete,do shkosh te Soros,te ka siguruar ndonje takim ?Apo do besh pjesen e dyte te vaksines se te paren e bere ne Dubai ?!
  Do te kalosh fundjaven e ta shikosh Ameriken per te fundit here si Kryeminister,me Charter personal ?!
  Beje,vazhdo Eskobar…..,sa te kesh delet urte,beje dhe Juri Kim qe ben zedhenesen e Fuges,zedhenesit tend !
  Ne asnje vend te botes nuk do te lejonte kush ne pushtet pas gjithe atyre skandaleve,as edhe nje ore,do te varnin si plehre per llape,rrugaç !

 9. Aman o njerez direkt me te shara edhe me te akuzuar, po sikur te arije nje marveshje edhe ato te vine ne janare cfare do thoni? ne asnje shtet nuk shikon kaq militante te cmendur qe rezik as nuk lexojne se u mjafton titulli edhe me vrap duke share.
  Me mire ky se ai Basha druri qe edhe tabelen e shumzimit sdi,

  1. O “njerez” te bodrumit te Bashkise, ka nevoje te shkoje KRM-ja ne new york per te mbyllur marreveshje? Atehere e mbyllim shtetin dhe leme (sikurse deshironi vetem KRM-en zot te fateve tona..)Ja ke idene e shtetit ti mi bodrumesh, apo po flet si per Merhumin qemoti.. Te fala Spiropalit

   1. o emu on kqia i sales qe asnje koment kunder pd nuk te pelqen ik leri njerezit te flasin sipas mendimit o koqe kandari se le name, dukesh sikur fle mbi pc edhe duke lexuar Lapsin po haron spiunin Sala qe ishte stilolapsi, shko o idjot meru edhe me dicka qe eshte i dobishem per ty

 10. A mund të besohet kjo mbroçkullë!!!Shkon për qef dhe e justifikon me vaksinën.E po ka të drejtë se kishte kohë pa shku.Mos po shkon të takojë Biden me Sorosin bashkë për ti siguruar prap mandatin.Personalisht e pres këtë gjë.Demokratët janë lidhur keqazi me Soros kjo dihet.Kjo do të ishte vdekja e Shqipërisë.Të shpresojmë vetëm te Gjermania.

 11. O bole une sjetoj ne shqiperi akoma spo mere veshe se te mbeti bashkia ne koke ik beje trurit nje antivirus se te ka ikur per leshe

  1. Po kujt i rruhet se ku je, prape vemje bodrumi mbetesh…Tani shko e laj pjatat se po shkrove me, te bertet pronari e nese nuk ke c’fare te hash pabuks!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu