• |
ide | kryesore

Iu dogj lokali/Rrëfehet anëtari i Këshillit Bashkiak: Kam pasur konflikt me Ilir Beqajn, por është personi i fundit tek i cili dyshoj

-Instant, Lajme, Të fundit

Arbis Vjerdha, pronari i një prej lokaleve i u përfshinë nga flakët mëngjesin e djeshëm në Shkodër, njëherësh dhe anëtar i Këshillit Bashkiak, shprehet se ka krijuar shumë armiqësi për shkak të detyrës së tij. Ai kërkon nga Policia dhe prokuroria që të hetojnë në lidhje me ngjarjen dhe zbulon një konflikt që ka pasur dhe me Ilir Beqajn, për të cilin thonë se nuk beson që mund të bjerë në nivele të akteve të tilla. Vjerdha shprehet se në listën e të dyshuarve Beqaj zë vendin e fundit, ndërsa nuk kursen kritikat as për Ademin, pasi kamerat e vendosura nga Bashkia në zonë nuk janë funksionale.

“Kamerat kur iu duhen qytetarëve nuk janë dhe nuk punojnë. Mjafton me ken i ndershëm dhe sigurisht që i bën armiqtë me kamiona. Unë armiq kam sa të dush, nuk e përjashtoj mundësinë që të jem nën dashakeqësinë e dikujt që ia kam prishur terezinë. Mua nuk më intereson as azili, dhe as siguracioni që mund të marr për lokalin. Jam i përjashtuar nga çdolloj interesi për të ndryshuar rrjedhën e ngjarjes. Që Ilir Beqja është një maskara, kësaj nuk i heq asnjë presje, por nuk besoj që mund të bjerë në nivele të tilla. Nëse kam një listë njerëzish për të cilët dyshoj, ai është në vendin e fundit”, shprehet Vjerdha.


4 Comments

 1. Qeveria e ardhshme e PD LSI
  Kryeminister SALIU (per e zevendeson Lul Basha kur Saliu nderron poturet e shurrosura dhe e ndihmon nga pakti veshi)
  Minister i brendshem Sali Lusha
  Minister i Kultures Stresi i Sali Lushes
  Minister i arsimit Kastriot Islami
  Minister i ndertimit Cuni i Fariut ( do filloje me Unazen e Madhe)
  Minister i Mbrojtjes Toger Nishani
  Ministre i Financave Argita Berisha
  Ministrei Puneve te jashtme Monika e Ilirit
  Minister i Shendetesise Tit Vasili
  Minister i Bujqesise Salijani nga Lozhani
  Minister pa porofol Zeni biri i Qenit
  Zedhenese e qeverise Grida,shiko nga cunat problematik te salih karaxhic berisha kete e ka zanat serbi nga vicidoli ka 30 vjet qe e ben kete krim

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.