• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta këngëtarja K.T.Oslin

-Instant, Paparazzi, SliderK.T.Oslin, e njohur më shumë për hitet “Do Ya” dhe “80’s Ladies”, ka vdekur në moshën 78 vjeçare.

Shkaku i vdekjes së saj akoma nuk është zbuluar.

Shoku i Oslin ka treguar për vdekjen e saj në Music Row. Ai tha se vdiq të hënën në mëngjes në Nashville. Ajo ka lënë pas hallën, Reba, e cila e ka njoftuar Oerman për vdekjen e mbesës së saj. Robert po ashtu tregoi se Oslin ishte infektuar edhe me virusin vdekjeprurës (COVID-19).

Artistja ka filluar të merret me muzikë qysh në moshë të re dhe ka ngritur zërin në çështje të ndryshme. “I’ll Always Come Back”, “Hold Me”, “Tëo Hearts”, “Hey Bobby”, “Didn’t Expect It to Go Doën This Way” dhe “This Woman”, ishin ndër hitet e njohura të Oslin.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *