• |
ide | kryesore

BE dhe Britania e Madhe bien dakort për një marrëveshje pas Brexit

-Instant, Lajme, Planet

Britania dhe BE bien dakord për marrëveshjen tregtare pas Brexit.


“Më në fund kemi gjetur një marrëveshje. Ishte një rrugë e gjat, por ne kemi tashmë kemi një marrëveshje të mirë.” tha Von der Leyen


Ajo shton se është “e drejtë” dhe “e ekuilibruar” dhe ishte “e drejtë dhe e përgjegjshme” për të dy palët ta ndjekin këtë marrëveshje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu