• |
ide | kryesore

Galliani i bën dietë Balotellit: sulmuesi në debutim ka humbur 5 kg në 20 ditë

-Instant, SportShansi i fundit i Mario Balotelli (siç e përcaktoi vetë Galliani) është gati të konkretizohet: sulmuesi duhet të grumbullohet nga Brocchi për ndeshjen e madhe të Serisë B, Monza-Salernitana, nesër. Pas një trajtimi dobësimi që e pa Balotelli të rrëzojë 5 kilogramë në 20 ditë, Balo është gati të shijojë shijen e një ndeshje për 3 pikë, edhe pse do të fillojë nga pankina pasi ai ka munguar në ndeshjet zyrtare që nga marsi.

Corriere della Sera tregon javët e fundit të 30-vjeçarit të ndarë midis hoteleve (pasi në “paktin” me Gallianin duhej të jetojë brenda 30 km nga Monza dhe jo në Brescia siç do të dëshironte), shoferit (i cili e shoqëron atë në trajnim “përndryshe e humbas kontrollin”) dhe dietës, në të cilën është angazhuar personalisht administratori i deleguar Galliani.

Në fakt, Balotelli i ka dërguar cdo mëngjes Gallianit foton e ekranit të peshores për të vërtetuar progresin në zvogëlimin e masës dhjamore: “Më duket shumë i motivuar, ka mbërritur me qëllimet më të mira dhe tani kjo varet vetëm nga ai”, komentoi ish-menaxheri i Milanit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *