• |
ide | kryesore

Personazhet që hoqën dorë nga fustani i bardhë në ditën e martesës

-Instant, Paparazzi, Slider

Historikisht, në Perëndim, ngjyra e bardhë ka qenë toni përfaqësues i veshjeve të dasmës.


Ne i detyrohemi kësaj tradite Mbretëreshës Victoria të Mbretërisë së Bashkuar, e cila më 10 shkurt 1840, në martesën e saj me Princin Albert. Në listën e emrave që hoqën dorë nga e bardha në ditën e tyre të madhe, ka shumë të famshëm që demonstruan se me trëndafila, gri dhe madje edhe të zezë, ju gjithashtu mund të thoni po, unë dua.


Marilyn Monroe

Image

Audrey Hepburn

Image

Elizabeth Taylor

Image

Sarah Jessica Parker

Image

 

Beatrice Borromeo

Image

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu