• |
ide | kryesore

Del VIDEO/ “The Simpsons” parashikuan edhe sulmin në Kongresin Amerikan

-Instant, Arkiva, F1, Lajme, Stil

Sa herë ka një ngjarje të madhe ndërkombëtare nuk mungon edhe parashikimi që i ka bërë asaj seriali i njohur i animuar “The Simpsons”.


Në disa raste kanë bërë parashikime të sakta si ai i fitores së Donald Trump. Menjëherë pas sulmit të së mërkurës në Capitol ishin të shumtë ata që kujtuan se “The Simpsons” e kishin parashikuar edhe këtë.


Bëhet fjalë për episodin e 31-të të “Treehouse of Horror” të Simpsons i transmetuar në 1 nëntor 2020 që bënte një parashikim ogurzi të fatit të Amerikës pasi Homeri nuk arriti të hidhte votën e tij – dhe ai që vendoste gjithçka.

Episodi parashikon trazira edhe për 20 Janar 2021 të ngjashme me fundin e botës. ©LAPSI.al

The Simpsons episode which fans think is scarily similar to Wednesday's events

Homer clutches a rifle and wears armour made from kitchen utensils Springfield is seen in a state of armageddon after the election results

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu