• |
ide | kryesore

Aksidentoi për vdekje 25-vjeçaren në Durrës, arrestohet shoferi i trajlerit nga Kosova

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një ditë pas aksidentit me vdekje në Durrës të punonjëses së Portit Arkineda Haskasa është arrestuar shoferi i trajlerit.


Policia bën me dije se shoferi është F.K, 39 vjeç me banim në Malishevë të Kosovës i cili në ambientet e portit shtypi me trajlerin e tipit ”Man” 25-vjeçaren.


NJOFTIMI NGA POLICIA

Arrestohen në flagrancë 2 shtetas, për vepra të ndryshme penale.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Shijak, në vijim të punës për parandalimin e përshkallëzimit të dhunës në familje, arrestuan në flagrancë shtetasin S. B., 26 vjeç, banues në Sallmone, pasi ka ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj bashkëshortes së tij.

Specialistët e Qarkullimit Rrugor në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës arrestuan në flagrancë shtetasin F. K., 39 vjeç, banues në Malishevë, Kosovë, pasi më datë 07.01.2021, në ambientet e portit, duke drejtuar mjetin tip “Man” (trailer), ka aksidentuar shtetasen A. H., 25 vjeçe, e cila për pasojë ndërroi jetë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu