• |
ide | kryesore

Premier League: shtyhet ndeshja Aston Villa-Tottenham për Covid, Spurs megjithatë do të luajnë

-Instant, F1, Sport

Një tjetër ndeshje e Premier League është shtyrë për shkak të Covid-19, e është sërish i përfshirë Tottenham i José Mourinho. Ndeshja midis Aston Villa dhe Spurs, e planifikuar për të mërkurën në mbrëmje, nuk do të luhet: Villans kanë kërkuar që të planifikojnë përsëri ndeshjen për shkak të një vatre të koronavirusit në qendrën e stërvitjes, që çoi në 14 raste pozitive javën e kaluar, nga të cilat dhjetë ishin lojtarë. Sidoqoftë, ekipi i Mourinho nuk do të mbetet pa luajtur, por do të rikuperojë derbin e Londrës kundër Fulham, i planifikuar fillimisht për 30 dhjetor, por i shtyrë pas shpërthimit të Covid mes kundërshtarëve. Si rezultat, ndeshja e Fulham kundër Chelsea të premten është shtyrë për të shtunën.


Vendimi për të shtyrë derbin kundër Fulham e kishte tërbuar Mourinhon. “Ndeshja në 18.00 … Dhe ne ende nuk e dimë nëse do të luajmë. Liga më e mirë në botë”, shkruajti trajneri i Tottenham në Instagram përpara se të merrte njoftimin zyrtar. Pastaj Special One kishte rritur dozën: “Unë mendoj se ishte një gjë shumë joprofesionale të vendosje për të shtyrë ndeshjen, por kjo ndodhi”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu