• |
ide | kryesore

Erdogan bën vaksinën anti-Covid: Synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët

-Instant, Lajme, Planet

Edhe Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, ka bërë live vaksinën kundër COVID-19, ashtu si shumë liderë të tjerë në botë, përfshirë dhe kryeministrin Edi Rama.


Erdogan bëri vaksinën në spitalin e Ankarasë. “Ne synojmë të vaksinojmë të gjithë qytetarët tanë në një kohë shumë të shkurtër”, tha Presidenti.


Gjithashtu, lideri turk njoftoi edhe në rrjetet sociale se kishte bërë vaksinën. “Edhe unë u vaksinova”, shkroi ai.

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu