• |
ide | kryesore

Ndërron jetë këngëtari Jimmie Rodgers

-Instant, Paparazzi, SliderJimmie Rodgers ka vdekur në moshën 87 vjeçare.

Rodgers ishte i njohur më shumë për hitet “Honeycomb” dhe “Kisses Sweeter Than Wine” në vitet 1950/60. Publicisti i Jimmie – duke cituar familjen – njoftoi të shtunën se këngëtari ka vdekur të hënën e kaluar , 18 janar, nga sëmundja e veshkëve në Palm Desert, Kaliforni. Muzikanti po ashtu kishte rezultuar pozitiv edhe me COVID-19.

Muzika e artistit ishte më e famshme për shkrirjen e pop me ‘country’, duke rezultuar në 10 hitet kryesore përfshirë, “Secretly”, “Oh-Oh, I’m Falling in Love Again” dhe “Are You Really Mine?”.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *