• |
ide | kryesore

Video/ Ramës i ikën truri, shpërthen ndaj gazetarëve: “Derra të shtrirë studiove, të korruptuar nga mafia”

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme

Ndonëse u mundua që për katër ditë me radhë ta mbajë në heshtje çështjen e përgjimeve italiane të antimafias, kryeministri e pa se skandali qe aq i madh, sa çdo tentativë për ta shuar ishte e kotë.


Të hënën në mbrëmje edhe “Opinion” në TV Klan edhe “Open” në Top Channel edhe Real Story në Neës 24 edhe Shock në Euroneës trajtuan të gjithë këtë temë. Nisur nga kjo Edi Ramës nuk i mbeti gjë tjetër veçse të kalonte nga errësira mbi ngjarjen tek ofendimi i atyre që e kishin komentuar atë një natë më parë.


Por ndonëse në konferencën e sotme të shtypit, shefi i qeverisë u mor me opinionistët e studiove të mbrëmjes, duke i diferencuar ata nga reporterët, kjo është vetëm hipokrizi. Se kur dolën përgjimet italiane për Tahirin, ai iu hakërrye njësoj edhe reporterëve (video këtu poshtë).

VIDEO/ “Thërrisni mendjes, të paaftë, budallenj, pyetje idiote, të paditur”, shikoni se si Rama ofendon gazetarët

VIDEO/ Kur Rama u hakërrehej gazetarëve për Gjiknurin: Ku ka dalë o vlla?!

Pra, sikurse dallohet qartë, inati i kryeministrit nuk është me kategoritë e gazetarëve por thjesht një mënyrë për t’i shpëtuar llogarive sa herë njerëzit e tij dalin zbuluar në përgjime ndërkombëtare.

Komenti/ Andi Bushati:Rama nuk ofendon gazetarët, fyen të vërtetën

Mjafton të shihet video poshtë për të kuptuar më mirë shkakun e vërtetë të mërisë së kryeministrit.

©Lapsi.al 

49 Comments

 1. Po ore biri i karakurves se kuqe po , ne ket bote te gjithe jemi hajduter, imoral, te poshter, injorante, pederast, burra qe kemi pasur nga 4 gra kurva, or po s ka shprehje qe te vje ne mend per keq ato jemi ne , PO SIKUR TE TE BEJM NJE PYETJE ! Ju po ju kush jeni!🤔

 2. deri ne Prill do shohim qyfyre! Trumpi i cdoganoi te gjithe keta narciziste e populiste..po tani qe nuk kane nje shembull ideologjik…e kane te shkurter

 3. Me DERR DHE BASTARD SE TI NUK KA PATUR NDONJEHERE SHQIPERIA, kjo vjen sepse TI NUK JE SHQIPETARE DHE NUK DO JESH KURREEEEEEE.

   1. Ahmet Zogu koqe kanari?:) Coqe Canari me duket se je vete bashke me Ramazonin tend o klluf. Ahmet Zogu vuri themelet e Shtetit dhe po sillte perendimin qe ne ate kohe o Idiot. Ramazani qe i pret timoni e tepsia vetem nga Serbia e Turqia si i behet?

    1. Denisis kari eshte bajge e rrames ! I venka emra ky loqe Zogut e te tjereve! Po hik derr i pa shkolle, injorant ! lexo ndonje gje baze, per te ditur minimunin e nevohshem, o nevoje e rrames, jo te lehesh si qeni pas gardhit!

 4. Greket e lashte kishin nje thenie: “Kur nuk kane cfare te thote per poezine, merren me poetin”. Kjo eshte edhe kultura e instaluar nga ripjellja. Ndersa eterit e tyre, kerkonin dhe gjenin cene ne biografi aq sa per te te derguar ne Spac, bijte perdorin mohimin, mashtrimin dhe personalizimin e cdo debati. Tashti besoj qe cdo qorr e shikon se per cfare duhej Reforma ne Drejtesi, per te garantuar pandeshkueshmerine e ketyre derrave…

  1. Qe ku na doli edhe nje Jorgo qe mer vesh nga greqia e lashte dhe ne fakt ben te kunderten e asaj qe predikon.
   Diskutimi merr shkas nga hetimi dhe pergjimet e antimafias italiane filluar ne 2017. Sa leje ndertimi dhe sa ankande ka fituar te hetuarit ne keto tre vjet? ZERO.
   Bushati, Lubonja, SHkullaku, ata karat e ORA news….. i gjithe kazani mediatik, nuk sjellin asnje fakt konkret dhe Jorgo merzitet nga personalizimi debatit.

   1. kot per gallate, ata te hetuarit (Niku i SOL-it) ka fituar disa dhjetra miliona Eur nga tenderat..Po te duash verifikoji fletoret zyrtare..Veliaj merr 20% etj etj..Tani Cfare do me fakte?

    1. Asicik per gallate po seriozisht.
     Cilin nga tenderat kane fituar keto ndraketistet? Niku NUK ka qene objekt hetimi. Eshte dikush me dyqan robash ne Tirane qe thote se e njeh Nikun.
     Po ti them une shokeve te mi ne tavoline, qe une njoh dhe palloj Natalie Portman per $1000, me ben mua kjo me te vertete palluesin e Portman, dhe qe ajo pallohet per $1000 ?

     Abuzime dhe korrupsion ka. Po keto sulme me llafe pazari vetem sa e zhvelersojne fjalen dhe peshen e asaj qe thote akuzuesi. Po te kujtoj ketu qe sulmet nisen nga TV Ora, pronari i se ciles filloi sulmet ndaj pozites kur nuk mori leje per pishina ne Farke dhe eshte denuar nga drejtesia turke.

   2. Jorgon do ta kesh patur dashnorin e mamit besoj. Sa per batutat e shpelara me kazan apo faktet qe nuk i gjen dot, pyet ministrat e brendshem te perfshire ne droge, kryetaret e bashkive dhe deputetet e denuar neper bote, tenderat e mjekesise dhe inceneritoret qe kane gllaberuar miliarda, etj, etj. Edhe njehere te fala mamit nga Jorgo.

    1. Al
     ajo shprehja e urte greke vlen ekzakt per ate trapin e rilindjes,qe nuk gjen argumente te kundershtoi komentin ne menyre logjike dhe qytetare,merret me ty,me poetin,Ka mundesi te jete budalla qe nuk ka kuptuar mesazhin qe percjelle ajo shprehje.
     Ja faktet, sipas auditeve të Bashkisë Tiranë, për vitet 2016-2019 dhe sipas raportit të KLSH
     1. Drejtoria Nr. 1 e Punëtorëve të Qytetit: Ka 1.1 milionë Euro korrupsion me tenderët.
     2. Drejtoria e Konvikte-Shkollave të Mesme: Ka 900 mijë Euro korrupsion me tenderët.
     3. Drejtoria e Rrugëve dhe Ndriçimit Publik: Ka 16 milionë Euro korrupsion me tenderët.
     4. Drejtoria Nr. 3 e Punëtorëve të Qytetit: Ka 2.8 milionë Euro korrupsion me tenderët.
     5. Agjencia e Parqeve dhe Rekreacionit: Ka 3.3 milionë Euro korrupsion me tenderët.
     6. Agjensia për Mbrojtjen e Konsumatorit: Ka 700 mijë Euro korrupsion me tenderët.
     7. Tirana Parking: 2.2 milionë Euro korrupsion me tenderët.
     8. Drejtoria e Çerdhe-Kopshteve: Ka 10.8 milionë Euro korrupsion me tenderët.
     9. Drejtoria e përgjithshme e Taksa-Tarifave Vendore: Ka 12 milionë Euro taksa-tarifa të zhdukura dhe 1.7 milionë Euro, korrupsion me tendera
     10. Inspektoriati i Mbrojtjes së Territorit: Ka 850 mijë Euro gjoba të zhdukura dhe 450 mijë Euro korrupsion me tenderët.
     11. Qendra Kulturore Tirana: Ka 550 mijë Euro, aktivitete fiktive.
     12. Policia Bashkiake: Ka 1.4 milionë Euro korrupsion me tendera fiktiv dhe mallrat të sekuestruar, të zhdukur.
     13. Klubi Sportiv Tirana: Ka 600 mijë Euro aktivitete fiktive.
     14. Qendra Sociale Multidisiplinare: Ka 870 mijë Euro blerje, shërbime e aktivitete fiktive.
     15. Qendra “Të qëndrojmë së bashku”: Ka 340 mijë Euro korrupsion me pajisje, detergjente e ushqime catering
     16. Qendra Komunitare “Gonxhe Bojaxhiu”: ka 280 mijë Euro korrupsion me pajisje, detergjente e ushqime catering
     17. Qendra Komunitare Shkozë: 420 mijë Euro korrupsion me pajisje, detergjente e ushqime catering
     18. Agjensia e Shërbimit Funeral: ka 1.1 milion Euro korrupsion me lëndë ndërtimi, gjelbërime, punime e blerje arkivolë.
     19. Agjensia e Administrimit të Tregjeve: Ka 700 mijë Euro korrupsion me mirëmbajtje strukturash, blerje maknash e pajisje zyrash.
     20. Qendra Rinore-Kulturore “TEN”: Ka 500 mijë Euro aktivitete dhe blerje shërbiemsh (foni reklama e pajisje fictive).
     21. Shërbimi Mbrojtjes nga zjarri dhe emergjencat: Ka 650 mijë Euro korrupsion uniforma, automjete, pajisje dhe raporte shpenzime shërbimesh false në terren.
     22. Ndërmarrja Metalike Tirana SH.A: Ka 360 mijë Euro qira të zhdukura dhe blerje fiktive materialesh zyre e mirëmbajtje objektesh
     23. Uzina Mekanike Tiranë SH.A: Ka zero lekë nga qiratë, 210 mijë Euro korrupsion me blerje materialesh.
     24. Uzina Pjesët e Ndërrimit A (ish-Autotraktorët): Ka zero lekë nga qiratë, 200 mijë Euro korrupsion me blerje materiale.
     25. Oficina e Automjeteve SH.A: Ka zero lekë nga qiratë, 300 mijë Euro korupsion me blerje materiale e rikostruksione.
     26. Qendra Rekreative e Kulturës SH.A: Ka 300 mijë Euro aktivitete e shërbime fiktive.
     27. Qendra Sportive-Tirana SH.A: Pa bilanc.
     28. Ndërmarrja e Dekorit A: Ka 6.7 milionë Euro korruopsion me prodhime, shërbime të brendshme për bahskinë e klientë me porosi.

     1. O Caku. Na hape barkun me KLSH. Kot te pyes. A e ke idene se kush punon ne KLSH? Edhe nje fatorino autobuzi ka me shume shkolle.

     2. KLSH -ja eshte per vete nje vater infeksioni . Aty jane te korruptuar te gjithe . Nuk mund te ndodhe ndryshe , ne jemi nje vend totalisht i korruptuar ne t gjitha drejtimet . Une ne 25 prill nuk votoj sepse kedo qe tdo te votoj do me vjedh , gjithsesi une i vjedhur do jem por te pakten te me vjedhin pa miratimin tim dhe jo ta vulos vete vjedhjen ndaj meje . keta jane te gjithe pushte te pushtetit . Vetem dhuna dhe revolucioni e nxjerr ne drite kete vend , fjalet e tjera ka kohe qe nuk funksionojne .

    2. Jorgaqis qipidhis, barra e proves i takon te akuzuarit. Te tjerat jane llafe kurvash si puna e asaj qe ke te shpija.

 5. Une me 25 prill do VOTOJE ATE PARTI QE ME PREMTON QE DO I SEKUESTROJE EDVIN KRISTAQ BASTARDIT TE GJITHE PASURINE QE AY E KA ,MË ME ZEMER SE ÇDO GJE NE BOTEdhe ta rrasin brenda , pasi te mbaroje BURGUN ,TA DEKLAROJE PERSONA NON GRATA NE SHQIPERI!👍

  1. Fute ne byth voten atere daku se te ne sfutet askush ne burg. Kurre. Su fut met koklopa kur e kapen me bllokun 7-% su fut sali maloku per 21 janar su fut lul floklymi per 200 milion su fut byroja politike etj etj
   Kshu qe ngrof sumen e fut voten

 6. Te drejten ka thene pvaresisht se e kam inat. Te ne ska gazetare por rrogetare qe bejne ci thote pronari. Gazetar eshte clirim pela me turinin si majmun? Apo sonila meco si trans? 🤮

  1. Gazetar eshte Kol Balla me thene te drejten , qe dhe pas 8 vjeteve , fajet doni gjeje te Saliu. ( edhe nese ne faje gjenden rilindasit) .

  2. Ke shume te drejte Adi. Gazetar i madh eshte Muhamet Veliu, por jo vetem Meti, eshte psh Karlo Bolino, Sokol Balla. Super i madh eshte Nazarko (dmth merr dy vellezerit e paguaj nje). Ate krahasimin me Ali Pashe Tepelenen e kishte shume te gositur (kuptohet per hajnite e Ali Pashes). Opinionist fantastik jane Vangjeli, Batoni, Iris Luarasi, Anila Basha e shume te tjere. Edhe ti mund te behesh i tille. Mesim te jep Laert Vasili

 7. Qe gaztaria eshte ne nivelet me te ulta nuk vihet ne dyshim , dhe qe analistet jane ca te pafytyre qe per nje rroge shesin edhe shpirtin edhe kjo nuk vihet ne dyshi por qe edhe ti o pallosh je nje kurve ei fiskurvash edhe kjo nuk vihet ne dyshim .

 8. KUSH E SHEF KET TRADHTAR MAFIOZ HAJN LAJMRONE VUQIQIN APO BATON STANISHIQIN NE TA ZAN E TA QOJN NE KOPSHTIN ZEOLOGJIK

 9. O idiotë komentues rilindas a spo kuptoni a spo shihni a spodëgjoni se vetëm ky kafsha hajduti drogirashi edu derrrr droga ka tl drejtë dhe krejtë pjesa tjetër jan të pamoralshem hu racën e poshtër he Corona u patroftë nga kjo botë

 10. Ramziut i pat ikur truri qëkur mori raport mjekësor në Itali për psikoza denegjerative e narcizëm malinj. Atëherë ishte i ri , por tani duket si një 80 vjeçar i rrjedhur fare. Mos ia vini re. As vëlla Vuçiqi apo Erdogani nuk i bëjnë derman, more aman!

 11. Ofendimi si mjet “prioritarë” i pushttetarit D’Rama per te lehtësuar veten,me humbjen e pushttetit do marri pergjigje po me te njejten monedhë,por me lëndim qe nuk ka ilac qe ta shërojë.Ky do te jete edhe momenti tragjik,kur ai do te perfundoje ne vetvrasje,ne Bunkerin e Surrelit.Ky do te jete edhe fundi i sektit “Rilindje”.
  Edi Rama ka marrë më shumë borxh se çkanë marrë gjithë kryeministrat e tjerë.
  “Edi Rama është i vetmi kryeministër i cili ka parametrat më të këqinj në historinë e qeverive shqiptare, duke marrë parasysh faktin që ai ka sot një shtesë prej mbi 6.3 miliardë euro në stokun e borxhit. Ka marrë më shumë borxh se çkanë marrë gjithë kryeministrat e tjerë. Këto lekë që ka marrë Rama nuk di të thotë se ku i ka çuar. Po ta pyesësh sot Ramën ke marrë 6,3 miliardë euro borxh,ku janë? Lekët ikin nëpër projekte të cilat janë të vogla në përmasë,por të shtrenjta në pagesë. ”Pano Soko

 12. tani nuk i takon kryeministrit te arikuloj si duhet te funksionoj media. eshte pushtet i pavarur. then kete, eshte e vertet qe ne nuk kemi analista po kemi ca provincial anaollak gjithollog qe na cajn karin me karlliqe nga megjesi eri ne ark. flasin me mir nacut e lagjes he bejn diskutime me intelektuale se keta anal-istat.

 13. Atij i ka hik truri që kur ka qen adoleshent.Tani e kuptut ju.Taksirati i atyre shqiptarëve që se kan votu asnjë herë e symbyllurit që i besojnë akoma.

 14. Kjo nuk eshte asgje , biles me duket diçka normale nga nje anormal . Marrezia nuk ka fund , aq me tepr kur marrezine e bene nje i marre i çertifikuar . Nga nje i pacipe si i gjati ine do degjoni çudira edhe me te medhaja . Madhesia e marrezive te tij eshte ne proporcion me madhesine e vjedhjes apo gafilllekut te tij .
  Nga nje kuçeder e parase dhe e pushtetit me çdo menyre dhe mjet siç eshte i gjati ine , çdo anormalitet eshte normalitet dhe çdo imoralitet eshte moral . Mos u befasoni , nga nje goje e çthurur do te degjoni akoma me keq .

 15. Përfundimisht, ndërsa sot opozita fajëson pa prova qeverinë si e lidhur me krimin, qeveria e djeshme i priste në zyrë dhe u jepte kontrata të majme përfaqësuesve të Ndraghettas.

  Personat dhe subjektet kyç në këtë aferë janë pesë.

  1. Lorenzo Casa. Eurodeputet. I arrestuar për lidhje mafioze, i dënuar për korrupsion për favorizimin e ANAS në një tender.

  2. Giovan Battista Papello. CEO i ANAS. I dënuar për korrupsion dhe mashtrim financiar. I përfolur për lidhje mafioze. I pritur me nderimet më të mëdha në zyrën e Berishës në vitin 2006.

  3. ANAS. Kompania e provuar për korrupsion dhe lidhje mafioze, të cilës iu dhanë korridoret kryesore të rrugëve në Shqipëri.

  4. Sali Berisha. Ish-Kryeministri që priti me të gjithë nderimet Papellon në zyrën e tij në 24 shkurt 2006.

  5. Lulzim Basha. Asokohe Ministër Transporti, i pranishëm në takim dhe i gatshëm të lehtësonte depërtimin e ANAS në çdo aks të rëndësishëm të vendit, përfshirë edhe Portin e Durrësit.pse nuk jeni derra ju,mos ju duket vetja si pjeshka te pjekura

  1. ore ti i Saliut..po shpif se nuk di c’te thuaj???Sikurse ke permendur, te gjithe keta qe jane pritur jane Eurodeputete, CEO te ANAS (kompania e mirembajtjes se autostradave te Italise) etj etj.
   ANAS nuk ka mirembajtur asgje ne Shqiperi.
   Paske ckurrufjepsur nga trute..nuk di c’thua nga marazi..

 16. Larva te dala nga bytha e Spiropalit ,vemje,minj bodrumesh,kurva/kurvi dy leksha ,qener langonj “si puna e ketij te ores 18 38′ race bastarde e zene ferrave nga brgadieri i kooperatives ,kini dale nga bunkeri dhe po ushqeheni me te pegerat e Ramiut yyyyyyt kermat e rilindjes

 17. Ca thu mo KAR!!!!!!!!!po shqiptaret ty nuk te ven as ne majen e karit.o obobobobobo……… Me Cell,kompjuter,tablet,TV,rrjetet sociale.98% e njerezve kane dale te pakten nje here ne perendim.60-70% rrojne ne vendet e zhvilluara.ky koqe mundohet ti genjej akoma.beji dua Sorrosit se po te ishte per ty,as ne enderr nuk e shihje ate post.lyrash.

 18. Nuk e kuptoj se si e durojnë prindërit e atyre vajzave gazetare që ky rrugaç gojëndyrë i ofendon publikisht si “budallaçka”.
  Si është e mundur që mijra prindërit shqiptarë nuk e hedhin në gjyq këtë rrugaç që në konferenca për shtyp, publikisht ju drejtohet të gjithë shqiptarëve se “ja keni bërë nënën” Shqipërisë kur edhe fëmijtë mund të dëgjojnë këto sharrje të ndyra ?.
  Nuk ka se pse të kalohet ky rrugaç me fjalët “i ka hikur truri”

 19. Caku ka te drejte mavi e minje brimash,zedhenes te Ndragehtas !
  Eshte vete i majte,e njoh nga Nofka,biles kryetar Bashkie,por jo Socialist Rilindas !!!
  E shikoni,nese jo hapni syte mjerane e lexoni prokurimet qe ben Bashkia e Tiranes dhe institucionet e varesise se Bashkise se Tiranes per te kuptuar lehtesisht 20 % dhe nese Mafia eshte reale apo jo ?!
  Duan te blejne kete vend,çmimi i lire fare,me Mafie Italiane,me famekeqja ne Bote,me Sulltane Turq e byfteke Arabe,te lara ne ar ?Çfare faktesh doni me e Afrika u kalerofte gjithe familjen,fisin e llojin tuaj,monstra ?!
  Kaq antishqiptar jeni ju Socialistet e Edi Rames ?U shofshi si fare,,,,fare e keqe !
  Eshte edhe vendi juaj o monstra,e dhane,e shiten,e falen,e tallen,e ktheyn ne germadhe o mjerane te ligj sa s’ka me !

 20. “Jane avione per sperkatje mushkonjash” tha Edi Rama deri kur ra avioni ding me droge ne Divjake
  (transport droge me avion nuk ka pare Europa tjeter, vetem Eskobari ne Kolumbi ka arritur)
  “Jane shpifje qe synojne te denigrojne ministrin me te suksesshem te qeverise” tha Rama kur nisen pergjimet e Tahirit (pastaj si mut u detyru ta largoje nga preheri kurven e Habilajve)
  “Kam paditur per shpifje gazetarin e BILD Tilde” tha Rama por me pas si shpesh here ju zbulua rrena.
  “Eshte fantazi e semure” tha Rama kur u fol per perpunim droge ne Shqiperi, por me sinjalizimin e gjermaneve u detyru te dergoje policine ne Laboratorin e droges nen patronazhin e Taulant Balles ne Xibrrake (Laborator droge vetem perandoria Eskobar ka arritur)
  …keshtu ka folur Rama, pastaj ka terhequr bythen! Pergjimet fundosen Tahirin, pergjimet e reja sapo kane nisur te flasin. Rama prap do terheqe bythen kur te shohe rrezikun afer…

 21. Rames i iken truri ?? Ore jeni ne vehte ju apo jo? Qe dikujt ti ike truri duhet se pari ta kete patur ate tru! Dhe Rama ne ate kafken e tij sa nje gjym vetem bajga ka patur tere jeten por tru asnje gram.

 22. Mos u mundon ta pershkruani krimo_psikopatin Edi Rama, ia ithoni, ia numeroni, po me faktet e realitetit qe jemi, e se cna ka bere, e ben, e prapeai( RAMA) me megallomanine e cmendine e bullizmit qe ka brenda ndergjegjes se tije, eshte perfundimisht i perfunduar si njeri, apo si udheheqes i nje pushteti. Ky eshte edhe konkluzioni i shume shteteve, udheheqesve te tyre per mashtruesin e kllounin tone. Keta rilindasit, si bije, apo vete ato kuqale qe dihet se ci kane bere ketij populli, nuk ndryshojne shume nga kryetari i tyre sepse jane ne vorbullen e veprimeve te tije, e te korruptuar ne metodologjine mafioze te pushtetit qe kane ngritur, andaj sot hapin dosje, shpifin, trillojne, percajne e te tera marifetet qe vec ata dine se si i bejne.Primaria e mendimit e veprimit te ketij populli duhet te jete shporria e domosdoshme e ketij faqe ziu si tradhetari me i madh i kombit. Per ata qe mendojne, apo paralizojne nderrimin e pushtetit, duke i barazuar me keta mamuthe, e qe se kuptojne se cdo ndryshim pushteti ka brenda edhe transformimet ne kete kohe, e sipas asaj qe kemi patur ne kurriz, domosdo qe duhet votuar e jo nenshtruar. Nese prano nenshtrimin, nuk ke te drejte as te japesh mendimin apo transformiminper neser.Kjo do vije vetem nga ky popull qe me vuajtjet qe solli kjo qeveri rilindase, te na coi ne vuajtjet si ne kohen e merhumit, andaj shpresa e rilindasve qelbesire eshte shterrur ashtu sic ka shterrur idioti nga dita ne dite.

 23. te gjithe keto plehra te medias e mbyllin gojen ne 25 prill ku PS del prap fituse. S’kane cfare te bejne vetem ta mbyllin vrimen e hales nga vjellin vrer. Pune shpellaresh. Varju karin !

 24. Te gjithe nuk bejne,te gjith shajne , po mir pyesim se nga kush dolen dhe kush i polli keta fare politikanesh e shtetaresh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu