• |
ide | kryesore

Kosovë/ 8 viktima dhe 301 raste të reja nga koronavirusi

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

8 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit, sikurse 301 raste pozitive.


Detaje nga autoritetet: 


Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (91 vjeç), Gjakovë 1 rast (75 vjeç), Gjilan 1 rast (85 vjeç), Malishevë 1 rast (82 vjeç), Obiliq 1 rast (70 vjeç), Prishtinë 1 rast (61 vjeç), Skenderaj 1 rast (74 vjeç) dhe Vushtrri 1 rast (54 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 58.988 raste nga 225.830 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.479 raste të vdekjes. Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 181 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 51.518 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.991.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu