• |
ide | kryesore

Rama: Ermal Mamaqi është gjobitur për shkelje të masave anti-covid

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama u justifikua për shkeljen masive të masave anti-covid ditët e fundit. Ai tha se edhe aktori i humorit Ermal Mamaqi është gjobitur për shfaqjen e tij në një sallë të mbushur me njerëz.


“Kam shumë respekt për Ermal Mamaqin se e kam mik, por nuk mund të japë një shembull të tillë. Ka marrë gjobën që meriton. Ka shkelur rregullat, është e pafalshme. E mora këtë shembull se e kam mik për të mos thënë ndonjë emër tjetër që të merrej si sulm.


Ka pasur edhe raste të politikanëve edhe në radhët tona që nga mosdija, por edhe nga neglizhimi kanë shkelur rregullat. I kuptoj shumë mirë studentët që duan të rikthehen në auditorë por nuk janë kthyer në vendet e tjera” – tha Rama. ©LAPSI.al

5 Comments

  1. Nje nga shenjat se ky shtet eshte vk dhe ka rene, eshte : Edhe Ermal Mamafuck-u sfidon shtetin dhe se rrun trapin.
    Jam kurioz te na thote KM-ja se sa eshte gjoba qe i kane vene. Se nese ai nga ai aktivitet ka fituar 50,000 euro ( vete a ka publikuar “menune” e traplliqeve qe “shet”) dhe gjoba eshte 30,000 leke (te reja), athere me fitim ka dale bobi prape.

    Ky KM robqir qe i kap njerzit i fut ne komisariate dhe i rrafin pse behen bashke 10 vete per nje proteste ne ambjent te hapur, dhe le Rrakacollin e idiotet si Mamaqi te bejne aktivitete me mbi 10 vete ne ambjent te mbyllyr, me falni por WHAT THE FUCK.

  2. Hahaha, kjo me kujton Rusine Bolshevike ne vitet 80 ku per te frenuar prostitucionin vendosen gjoba 100 Rubla per prostitutat, nderkoh qe per nje seance ato fitonin plot 400 Rubla. Edhe sikur te kapeshin e pagonin me qef gjoben.

  3. Mos u manipolini kaq kollaj o njerez, kjo eshte nje raklame e mire nga ana e rames per biznesin e mamaqit. Nuk dihet sa falas eshte, por duket si qoke. Gjasme po e ndeshkon me gjobe, por nderkohe ve theksin te salla e mbushur plot me njerez. Medemek na paska njerez qe paguajne per te degjuar pralla per sukses dhe para!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu