• |
ide | kryesore

VIDEO/ Bllokohet Qafë Thana, mungojnë borëpastrueset

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Në Qafë Thanë gjithçka është bllokuar. Bora e rënë dhe ngricat kanë bërë që ky aks i rëndësishëm të bllohet për disa orë.


Për situatën e atje ka reaguar edhe ish-deputeti i PD-së Edmond Spaho që thotë se edhe pas 24 orësh nga nisja e reshjeve, qeveria ka dështuar të sigurojë kalim normal për makinat dhe se maunet janë bllokuar pranë doganës.


“Borëpastruese nuk ka megjithëse paguhen mbi 15 milionë euro në vit për mirëmbajtjen e rrugëve. Kjo qeveri na ka lene ne vendnumero, njesoj siç ka lene keto maune, njesoj siç la mbreme ne rruge mijera njerez ne te gjithe vendin. Nuk krahasohemi dot as me Maqedonine e Veriut, ku gelojne borepastrueset dhe rruga eshte lehtesisht e kalueshme” – thotë Spaho. ©LAPSI.al

3 Comments

 1. Edhe nese mungojne borepastrueset, Partija ka derguar shoqet e saja ilegale si shoqen Belinda qe i hin më llapë bores

 2. Nuk mbahen dy kunguj ne nje dore, edhe propogande edhe pune si teper po kerkojme nga

  Rilindja. Mire do ishte qe ti nderronin edhe emrin sic ja kane nderruar tre here, nga

  Partia Komuniste ne Parti e Punes e me vone Partia Socialiste e tani ta emertojne

  Partia e Prpogandes se Shqiperise. Doni edhe borepastruese , edhe qen per termetin edhe

  vaksina per virusin edhe hidrovore per te mos u permbytur more qafira. Pse te lodhen me

  keto budalleqe, futi propogande, projekte 3D , embelsoje me 2-3 batuta dhe hop mandati i trete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu