• |
ide | kryesore

Lajçak reagon pas zgjedhjeve në Kosovë: Prej të punoj me qeverinë e ardhshme për vazhdimin e dialogut

-Instant, Lajme, Të fundit

I dërguari special për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka reaguar në rrjetet sociale duke thënë se mezi pret të punojë me qeverinë e re për vazhdimin e dialogut.


Ai vlerëson zgjedhjet në Kosovë për pjekuri të institucioneve, aktorëve dhe partive politike.


“Zgjedhjet e djeshme në Kosovë demonstruan pjekuri të institucioneve të saj, të gjithë aktorëve relevantë dhe partive politike. Qytetarët kanë bërë që zëri i tyre të dëgjohet dhe unë pres që të punoj me qeverinë e ardhshme për vazhdimin e dialogut”, shkruan Lajçak në Twitter.

1 Comment

  1. Kurti ne araqitjen e pare pas fitores deklaroi se muk ka prioritet bisedimet. Keta te BE thone se shpejt do fe fillojne bisedimet….a do kemi edhe nje perplasje te Kurtit me nderkombetaret.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu