• |
ide | kryesore

Pas 10 vjet gjyqi për trukim ndeshjesh, merret vendimi për Beppe Signori: “Askush nuk mi kthen dot këto vite”

-Instant, Sport

Beppe Signori është shpallur i pafajshëm me formulën e plotë si pjesë e hetimit të degës së Piacenzas në lidhje me bastet e futbollit. I akuzuar për manipulim të rezultatit të ndeshjes mes Piacenza dhe Padova më 2 tetor 2010, ish-futbollisti nga Foggia, Lazio dhe Bologna kishte hequr dorë nga kufizimi dhe është liruar nga akuzat sepse “fakti nuk ekziston”. “Pas dhjetë vjetësh ka mbaruar, edhe pse avokati im dhe unë kurrë nuk kishim dyshime në lidhje me pafajësinë time,” tha Signori pasi u largua nga gjykata.


“Në një farë mënyre unë jam shlyer, drejtësia e pjesshme është bërë, sepse në çdo rast askush nuk do të mi kthejë mua këto vite, është një revansh dhe ne shpresojmë që të jetë e para e një serie të gjatë – vazhdoi ish lojtari i Lazios – . Unë bëra gjithçka për t’u rehabilituar në nivel sportiv. Është një fitore e parë, shpresoj që të arrijnë të tjera”.


“I ç’liruar nga akuzat me formulë të plotë sepse fakti nuk ekziston, art. 530 co. 1 C. P (Jo për mungesë provash) !!! Fitore e qartë pa dyshime dhe prapaskena!!!”, shtoi më pas Signori në profilin e tij në Instagram duke komentuar vendimin ndaj tij.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.