• |
ide | kryesore

Torino, gjashtë lojtarë pozitivë me Covid: në rrezik ndeshja me Sassuolo

-Instant, Sport

Numri i lojtarëve pozitivë të Torinos me Covid rritet gjithnjë e më shumë. Tre lojtarëve, të njoftuar tashmë ditët e fundit nga klubi granata me një deklaratë zyrtare, i janë shtuar edhe tre të tjerë në orët e fundit pas tamponeve të kontrollit të kryera natën e kaluar. Midis tyre do të ishte edhe kapiteni granata Andrea Belotti. Të tjerë tamponë mund të bëhen sot dhe numri i lojtarëve pozitivë mund të rritet ende, sipas asaj që bën të ditur ANSA.


Me këshillën e autoritetit lokal shëndetësor, pasi pezulloi seancën e trajnimit në mëngjes, edhe seanca e pasdites gjithashtu u anulua dhe i gjithë ekipi u vendos në izolim në shtëpi. Përhapja e infeksionit në radhët e granatave vë në rrezik ndeshjet e radhës të ekipit të Nicolas në kampionat.


ASL e Torinos, në marrëveshje me klubin granata, tashmë ka vendosur të ndalojë ndeshjen tjetër të Toros – e planifikuar për të premten në mbrëmje në stadiumin “Grande Torino” kundër Sassuolo – për arsye shëndetësore, ose dëshirën për të frenuar infektimet tek futbollistët. Në fakt, janë disa pozitivë me Covid mes stafit teknik të ekipit. Një komunikim zyrtar do të pritet në orët e ardhshme.

KOMUNIKATA E MËNGJESIT
“Në lidhje me situatën e mundshme, që lidhet me rastet e mëtejshme të pozitivitetit me Covid 19, jo ende të stabilizuara dhe në zhvillim, me rekomandimin e autoritetit lokal shëndetësor kompetent, Klubi i Futbollit Torino njofton se trajnimi i sotëm është pezulluar në pritje të kontrolleve të mëtejshme”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu