• |
ide | kryesore

Astrit Patozi tregon pse nuk u fut në një koalicion me PD-në

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Bindja Demokratike Astrit Patozi ka shpjeguar pse nuk u bë pjesë e koalicionit të madh të drejtuar nga Partia Demokratike në zgjedhjet e 25 prillit. Në emisionin “Open”, Patozi dha arsyet që e mbajtën larg këtij bashkëpunimi dhe e para ishte mungesa e një ftese.


“Nuk kam pasur ftesë. Kemi koncepte të ndryshme për politikën dhe ndahemi me PD për qëllimet që kemi. Ne bashkohemi të rrëzohemi me Edi Ramën. Ju nuk keni kërkuar listën e hapur, por rrëmbyet komisionerët, pra nuk doni të ndryshojë Shqipëria, por pushteti. Unë flas për sistem politik. Për ne rotacioni është i mirëseardhur.


Më bezdis arroganca e administrimit të pushtetit. Nuk shoh asnjë shenjë nga pala tjetër dhe para se të mbyllë koalicionin me aleatët, Basha thotë “qeveria ime”, të paktën të ketë respekt për aleatët dhe të thojë “qeveria jonë”.

Pse duhet të hyj unë në një gjë që nuk e besoj? Astrit Patozi nuk ka bashkëpunim me të majtën. Edhe mund të kisha. Nuk ka qëlluar. Nuk kam ndërmend të kem. Zotëria që kam përballë (Lulzim Basha) ka pasur nivel të lartë bashkëqeverisje në 2017. Ka pasur edhe flirte të tjera, mes të cilave marrëveshja e 5 qershorit” – tha Patozi. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Pjese e koalicionit te madh!!!!!

  Koalicini i madh perbehet nga:
  Medi Gerdeci
  Dule greku
  Idriz comi doganier
  Nar traktoristi
  Duka i krimit
  Dash rakija

  te gjithe xhaketa te kthyeme e te arnume me nga 5 veta elektorat.

 2. Pjese e PS
  Edi Rama – kryehajdut, vrases pas shpine, aktor i lindur i perversitetit
  Damian Gjiknuri – hajdut qe nga CEZ deri te skandali i fallsifikimit te tenderit te Unaza e Re
  Arben Ahmetaj – ministri me hajdut qe ka njohur ky vend nderkohe dhe jevgjit
  Ogerta Manastirqiu – bundrra me e madhe qe nga vjedhjet te Bashkia, QSUT e Ministria
  Elisa Spiropali – 5 milion euro goditje dhe gojore Rames nqse i ngrihet po dyshoj
  Ilir Beqaj – kryehajdut dhe nje njeri akoma me ordiner qe nxjerr perla here pas here
  Olta Xhacka – ish hajdutja e djalit te Shemsies i ngeci Gacit ne greve u qine e morri per grua
  Taulant Palla qe e di gjithe zona e fakireve te Elbasanit ca heqin nga ai monster
  Erion Veliaj, ekzemplar i hajduterise me te medha se kushdo, i dyti pas shefit per ti qire te 14 tat
  Vazhdon lista e bythqirave dhe kurvave te PS pa fund .. populli i di mire kush jane, dhe ka treguar qe te ndeshkon pas 8 vjetesh qeverisje le te perpeliten sa te duan ..

 3. Astrit mos u lodh se e din edhe me i lodhuri se si rrin per kafe qe nje vit me Ilir Beqjan . Ishalle te ka hecur biznesi mire me te . Shiko te pakten te marresh votat e fisit tend😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu