• |
ide | kryesore

Greqia thirrje BE-së: Miratoni sa më shpejt pasaportat anti-Covid

-Instant, Lajme, Planet

Greqia ia ka bërë thirrje  Bashkimit Europian që të miratojë pasaportat anti- Covid-19. Sipas zyrtarëve grekë vetëm kështu bëhet e mundur kështu rihapja e turizmit. Në një intervistë me Financial Times, Ministri i Turizmit, Harry Theocharis, është shprehur se aplikimi i pasaportës së vaksinimit duhet të jetë çështja kryesore e Bashkimit Europian.


Theocharis tha se BE duhet të përshpejtojë vendimmarrjen mbi protokollet për lëvizjen e sigurt të qytetarëve europianë nga një vend në tjetrin.


“Bashkimi Europian duhet të miratojë pasaportëne vaksinimit sa më shpejt të jetë e mundur”, tha Theocharis.

2 Comments

  1. nese vaksina behet ,me llun ,imponim ,manipulin ,kjo eshte e hapur qe shkelen lirit dhe te drejtat njerzore,kur njerzit futen ne kete pike domethenia eshte e qarte kerkojn te mbysin njerzit me ligj,kerkojn te mos lejojn te jetojn ate qe nuk ben vaksinen ,permes detyrimit dhe izolimit keshtu qe popujt do kalojn ne rromuja ne toke greqija qe e kerkon e para do shohin popullin e vet duke shkatrruar bizneset shtetin e vet ,,tani e gjeten me bukur formen e shkatrrimit vet permes luftes pa front,pa cmangeshem kur cenohen lirit dhe te drejtat te gjith kalojn vetmbrojtje ,dhe vetsakrific, askush mos te mendoje se duke vrar njerz te pafajshem do te pritet dhe percillet me lule por do te luftohet kudo ne cdo cep te globit nga lloji dhe niveli vet ,sepse ne loj jan interesat dhe mundesit nuk jua permbushin ato,konkurenca dhe mospermbushja ,do ti pelcas njeri me tjetrin si misri qe piqen te zjarr,pa dhogarit rragimet spontane popullore ngado,,harruan se padrejtesija eshte shah mat kunder lojtareve te vet,esht krijuar per te qen e tille ,nuk eshte vone qe te terhiqen te gjith nga qellimet djallezore koha nuk pret ,mos provokoni fundin trishtues,se pastaj hyni ku sdilni me dot,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu