• |
ide | kryesore

Sulm kibernetik ndaj ministrisë së Financave të Kosovës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ministria e Financave në Kosovë ka rënë pre e një sulmi kibernetik këitë të diel.


Lajmin e ka bërë të ditur, Ministri i Financave Agim Krasniqi.


Ai u ka thënë medieve të Kosovës se specialistët po merren për të zgjidhur këtë gjë dhe për të gjetur autorët.

“Kemi informacione për këtë sulm, por që tashmë po merremi më tepër me të, për të shikuar nga afër se çfarë saktësisht ka ndodhur”, – tha ai.

Është e paqartë se çfarë sistemesh kompjuterike të ministrisë së Financave kanë rënë pre e sulmit të hakerave. ©LAPSI.al

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu