• |
ide | kryesore

Apeli e la të lirë/ SPAK do të ankimojë vendimin për mjekun Edvin Prifti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

SPAK do të ankimojë vendimin për lirimin e mjekut kardiokirurg Edvin Prifti.


Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar do ti drejtohet Gjykatës së Lartë për rekurs, për vendimin e GJKKO-së. SPAK bën me dije se është në pritje të zbardhjes së vendimit të Gjykatës së Apelit.


Mjeku Prifti, është lënë i lirë. Gjykata e Apelit i ka hequr vetëm të drejtën e ushtrimit të profesionit në spital.

Edvin Prifti u vu nën akuzë për korrupsion dhe pastrim parash, pasi në banesën e tij dhe në zyrë iu gjetën më rreth 350 mijë euro. Ditën kur kardiokirurgu u arrestua, u shpreh për media se çdo gjë ndaj tij ishte e motivuar politikisht.

4 Comments

  1. Aspaku vazhdon luftën e klasave.Kë do hetojë?Armiqtë e partisë!!!Ska si të ndodhë ndryshe ku në këtë istitucion gëlojnë ish hetusat e sigurimit.Rama dhe Rilindja e kan bo m…n kala këta meren me çikërima!!!

  2. O Muti Kristaqit,
    me kete menie dhe iniligjence qe ke kot nuk ke bere Universitetin e Plepave. Halen e mutit te Kristaqit ne vend te mutit ku jeton do e kishe mbushur me pare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu