• |
ide | kryesore

Tjetër largim nga radhët e PS-së/ Reme Lala tërhiqet nga kandidimi për deputete

-Instant, Lajme, Të fundit

Deputetja e PDIU-s, Reme Lala e cila pranoi të garojë në zgjedhjet e 25 Prillit nën siglën e PS ka dhënë dorëheqjen. Burime nga PS kanë konfirmuar për Top Channel se Lala ka dhënë dorëheqjen paraditen e të premtes në selinë rozë .


Motivet për dorëheqjen e Reme Lalës mbeten ende të paqarta. PS e kishte caktuar atë të garonte në zonën e Kamzës dhe Paskuqanit. Akoma nuk dihet nëse ajo do ti rikthehet kandidimit në Dibër nën siglën e PDIU që e bëri deputete në zgjedhjet e 2017.


Lala është emri i katërt që ka shpallur largimin nga Partia Socialiste, pas Sadi Vorpsit, Vasilika Hysit dhe Besnik Baraj.

13 Comments

 1. E ka marë sinjalin.Mos mer guximin të vish të kandidosh këtu.Pastaj e ka të sigurt që humb prandaj ka heq dorë.Persona që shesin dhe shpirtin e kanë një përfundim.Në koshin e plehrave.

 2. Lulzim Basha është mjaftuar duke afruar në listat e PD-së Agron Dukën, Fatmir Mediun, Nard Ndokën, Dashamir Shehun, Shpëtim Idrizin e Vangjel Dulen.

  E vetmja risi që përfilitet në mediat e PD-së, është kandidimi i humoristit Julian Deda.

  Por, vështirë se një personazh i tillë ngjall entuziasëm, pasi dihet se ai është një prurje e familjes Berisha, meqë është shok i ngushtë me Shkëlzen Berishën.

  Pra, me përjashtim të Julian Dedës e Shpëtim Idrizit, lista e PD-së pritet të jetë e njëtë si në zgjedhjet e katër viteve më parë, kur demokratët pësuan një humbje të thellë.

  Tani se si duan të vijnë në pushtet me të njëtët njerëz që katër vite më parë pësuan disfatën më të madhe në historinë e PD-së, vetëm Lulzim Basha mund të shpjegojë.Hum je e madhe per ps kjo malokja

 3. Reme quhet teresia e eneve ne nje shtepi. Remja kesaj rradhe nuk ka bablok. Prognoza shume e keqe… Terhiqet ne jeten private 25 vjeç. ..

 4. ÇA PDIU THONI JU . KETE IDRIZI TA HAJE ME GJITHE LECKA NUK NGOPET . PSE HARROET KOLLAJ JOJA E PIST QE KJO I BERI NE 2017? PA U ÇERTIFIKUAR MIRE , JA DHA MANDATIN PS . KETO JANE KURVA QE DEGJENEROJNE VETEN PER PARTINE ., TE DHJERA POR KRENARE PER NJE FARE KOHE .

 5. Ajo e atij bablok bythes dha dorheqje pasi ishte lodhur dhe vjetruar ne politik dhe ja la vendin te rinjeve 90 vjeqar🤮💩

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu