• |
ide | kryesore

‘Miting’ në Kavajë/ Shihni Bashën mbi kofanon e makinës (FOTO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha është pritur nga qindra qytetarë sot në qytetin e Kavajës, të cilët kanë harruar virusin dhe i kanë organizuar liderit të opozitës një pritje madhështore.


Basha është detyruar të ngjitet mbi makinë, nga ku ka përshëndetur qytetarët me dy gishta.


“Ça bëhet këtu, miting. Keni kujdes me masat. Ju falënderoj nga zemra për këtë pritje”, thënë fillimisht Basha dhe më pas është ngjitur mbi makinë.

“Zëri i Kavajës, zëri i ndryshimit. Shqipëria fiton! Rama ik!”, deklaroi Basha.


10 Comments

  1. Ik ore palaco, jo po do rrin myll te presin vdekjen. Se po i kuron shume ky. Po si ske turp qe flet?
   Rama ja la baren financiare njerezve ne kuriz. Te mos ishte per familjar ne emigrim na kishte marre lumi.
   te tjeret kan marr borxh te kurohen.

 1. Kini kujdes masat….dhe ben miting
  Ik mer pallosh. Ti je me i keq se i gjati se je dhe skuth edhe bythqir
  Duhen patjeter politikane te rinj ne kte vend. Me monen lulin e edin nuk kemi gje ne vije

 2. Por, 8 vjet pasi Rama e kryen këtë lloj komunikimi me qytetarët është kujtuar ta kopjojë edhe Lulzim Basha edhe pse ky i fundit e ka te veshtire te komunikoje vete direkt dhe ka marre nje asistent ne makine i cili i lexon pyetjet e qytetareve, ndoshta nga frika se mos kryedemokrati ben nga ato gafat e tij. Ditën e sotme ai zhvilloi një komunikim live në facebook, nga makina. Mesa duket Lulzim Basha nuk rri dot pa e kopjuar Ramën edhe pse e atakon për mënyrën e tij të komunikimit online. Gjithësesi, dëshira e Bashës për t’u dukur e bërë si Rama është e dukshme. Pavarsisht se shumë vonë, pra 8 vite pas Ramës, Basha po bën të njëjtën gjë. Se sa kopjues i mirë është mbetet të vlerësohet nga qytetarët, por që kopjon nuk ka asnjë dyshim.Muting madheshtore thote gazekari ku video flet vete

 3. Mjaft me me keto komente bajate e banale. Na ka shku thika deri ne kocke, njerzit do dalin e duhet ta cfryjne dufin qe po na vret nga brenda. Ne mes dy te kqijave do te zgjedhim te keqen me te vogel, kjo na Ra per pjese. Eshte me e lehte te shajshe e ofendosh se sa te japesh nje mbeshtetje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *