• |
ide | kryesore

Pedagogu i gazetarisë apel reporterëve: Ramës lëshojani me mikrofon në lule të ballit!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Pedagogou i gazetarisë Ervin Goci ka reaguar ashpër ndaj dhunimit që kryeministri Rama i bëri reporteres së Faxnews, Edona Haklaj sepse kjo nuk mbante maskë. Sipas Gocit, ajo që ndodhi qe cënim i integritetit fizik dhe dhunim i gazetares për shkak të profesionit.


Duke qenë se dhuna verbale nga ana e kryeministrit ndaj gazetarëve është e përsëritur, pedagogu ka një apel për të gjithë gazetarët: “nese ju prek fizikisht, leshojani me mikrofon ne lule te ballit, nese ju kercenon, mbylljani gojen, nese ju poshteron, braktiseni dhe lereni te flase me memet neper ekranet boshe…te nesermen duhet te shkoni ne Prokurori qe ta kallzoni, dhe pastaj ne Gjykate per ta paditur”


Statusi i plotë i profesorit të gazetarisë, Ervin Goci:

Edi Rama ka qef qe gazetaret t’i rrine si stativ, si maniket qe ekspozojne kanotieren, dhe mundesisht te vene maske ; kur i prishet dekori, pervesh menget dhe e rikompozon vete, duke i prekur dhe fizikisht.
Ne fakt shtytja ndaj Edona Haklaj, pergjate nje interviste, perveçse cenim i integritetit fizik te nje personi, dhe dhunim per shkak te profesionit, ka nga pas te gjithe perçmimin qe ka per mediat dhe gazetaret, qe i konsideron si sklleverit e tij qe mund t’ cenoje sa here t’i prishet dekori.
E kam bere dhe njehere tjeter si apel per gazetaret qe rropaten per mbijetese me rroga fyese dhe po e perseris – sa per t’ju thene qe nuk e kisha per shaka heren e pare – nese ju prek fizikisht, leshojani me mikrofon ne lule te ballit, nese ju kercenon, mbylljani gojen, nese ju poshteron, braktiseni dhe lereni te flase me memet neper ekranet boshe…te nesermen duhet te shkoni ne Prokurori qe ta kallzoni, dhe pastaj ne Gjykate per ta paditur..vetem kshu merr vesh..bullist peseleksh..

15 Comments

 1. EDI RAMA I KA DHUNUAR EDHE GRATE E TIJ DHE BILES E AKUZUAR BABAIN E TIJ PER INCEST GJOJA KRISTAQI JA PALLOJ GRUAN DHE LINDI GREG KRISTAQ RAMA thotë:

  KURSE AI ZAGARI I EDI RAMES ,MUHAMED VELIU U ZGERDHIU ATY BYTHLEPIRES I EDI RAMES DHE ORGANIZATES

 2. bravo ajo kolegia qe ja mori mikrofonin ne momentin qe e shtyu ky, realisht bravo… si qesh ai lepirsi aty…. mire qe maske se goja i vajti vesh me vesh

 3. MUHAMED VELIU ME MIRE ME MASK SE NUK JA SHIKON DHEMBET E KRIMBUR NGA BYTHLEPIRJEN E EDI RAMES thotë:

  MUHAMED VELIU ,BYTHLEPERSI I EDI RAMES DHE ORGANIZATES

 4. Po sa loqe ka ne kete vend,rama e durone shume nje gazetare qe i qendron pa maske nje gjysem metri larg,kur vete gazetaret fumi get te japin shembullin personal ne opinionin publik,per mua eshte e qellimte qasja e gazetares

 5. Bravo Ervin Goci se deri para 1 jave na cave rikun duke bere pyetje per Bashen. Duhet te heqim kete qen, kuceder dhe Erdogan perpara e pastaj te fillojme debatin per qeverisje demokratike. Basha ka detyren te jete kryeministri kalimtar dhe me pas nqs qeveris si duhet le te qendroje nqsw jo te shporret. Por llogaridhenia ndaj publikut duhet te jete ajo qe realisht qeveris.

 6. Nuk besoj se do kishte guxim ta bente te njejten gje me nje reporter burre qe nuk eshte Veliu. Pavaresisht se eshte kryeminister reminishenca do ta pengonte psikologjikisht. Ky eshte burreruar 40 vjec.

 7. Nëse nuk besoni se kam aftësitë dhe eksperiencën e duhur për të qeverisur, më duhet t’ju kujtoj se pas meje dhe pranë meje do të qëndrojë strategu i 3-4 qeverisjeve të suksesshme e të lavdishme, z. Sali Berisha, të cilin do ta pyes për gjithçka, sepse është aset kombëtar. Qeverisja ime do të ketë emrin tim, por do të shfaqë fytyrën e tij të papërlyer dhe sukseset e tij të papërsëritshme. Kujt i pëlqen Sali Berisha, duhet të votojë për mua. Unë jam biri dhe trashëgimtari i tij politik.

  Edhe nëse nuk jua mbush mendjen për të qenë kryeministër, ju duhet të më votoni sepse, përndryshe, këtë herë do të më largojnë nga drejtimi i PD-së dhe opozitës. Dhe ju e dini shumë mirë se çfarë humbet Shqipëria pa mua. Edhe në mos i mbajtsha premtimet, edhe po nuk bëra asgjë nga ato që ju thashë, është e sigurt se, të paktën, buzëqeshjet e mija vend e pa vend, shkak e pa shkak, nuk do ju mungojnë, në dasma dhe në morte, si shprehje e sinqeritetit dhe shumëfytyrësisë time.

  Rrofshin të gjithë ata që do të votojnë për mua!Ky petagogu ne kohen e salihut po ti thonte keto fjale per salihut,sot nuk do ti gjendeshin Kockat e tij

 8. Pedagogu i gazetarisë ju jep gazetarëve këshillën që dhunës së psikopatit ti përgjigjen me dhunë duke ja veshur me mikrofon turijve.
  Këshilla më e mirë do të ishte jo kjo, por thirrja që gazetarët të bojkotonin të gjithë konferencat e shtypit të këtij monstre.
  Nëse ai bojkotohet nga të gjithë gazetarët me dinjitet, atëhere shqiptarët do të jenë në gjëndje të dallojnë kategorinë e Muhamet Velive e do të bojkotojnë edhe mediat që mbajnë të tillë gazetarë.
  Para do kohe, më qëlloi të shihja një skenë të ndyrë në studion e një televizioni.
  Njëfarë “anal-isti” kokëthinjur, privincial , injorant e arrogant ndaj femrave ofendoi një intelektuale përfaqësuese të opozitës.
  Emisionin e drejtonte një gazetare femër.
  Në cilindo televizion europian serioz, në një rast të tillë skandaloz, moderatori duhej ta përzinte nga studio këtë alabak.
  Gazetarja femër moderatore, ndonëse edhe vetë ka qenë viktimë e harbutërisë së Ramës, jo vetëm që nuk mbajti qëndrim ndaj këtij katundari primitiv harbut, por vazhdon ta thërasë ate në studion e saj.
  Po këtë personazh harbut, pas ca ditësh e pashë në një studio tjetër që të kërcënonte një femër tjetër që ta mbyllte gojën kur flas unë se prndryshe të bëj gjëmën.
  Të kuptohemi.
  Nuk e kam fjalën këtu që në studiot televizive të ndalohet polemika e mendimit ndryshe, pasi e kemi kaluar ate sistem.
  Por ama në mediat publike nuk duhet të kenë vënd persona të tillë harbutër e arrogantë që ofendojnë publikisht femrat me një maskulizëm primitiv.
  Për rastin e gazetares ndaj së cilës arroganti Rama bëri veprimin e dhunshëm, a mund ti kërkohet asaj që ti përgjigjet me dhunë kryeministrit ?
  Ai ate veprim e bëri si burracak, pikërisht se gazetarja ishte një femër e brishtë , e këtë nuk do të guxonte ta bënte me ndonjë gazetar mashkull,

 9. Po mblidhuni te gith si gazetar dhe vendosni qe mos te merni intervist dhe mos u merni fare me ate. Leni vetem lepirsat e topit.Rama ka fiksim te jet ne qender te vemendjes, po ia more ate mori fund…

  1. Fix kjo!

   Por gazetaret jane hallexhinj, marrin nje rroge, bejne punen, durojne, stresohen, kaq. Problemi kryesor eshte me bosset e mediave, qe u bejne qoka ketyre derrave! Shumica e pronareve te mediave, kane biznese ndertimi. Jane te lidhur koke e kembe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu