• |
ide | kryesore

Kosovë/ 709 raste infektimi me Covid në 24 orët e fundit, 8 viktima

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Rriten ndjeshëm shifrat e infektimeve nga koronavirusi në Kosovë, ku gjatë 24 orëve të fundit janë konfirmuar 709 raste të reja pozitive dhe 8 viktima.


Rastet e vdekjes janë nga komunat: Gjilan 2 raste (74, 60 vjeç), Prishtinë 2 raste (89, 76 vjeç), Kaçanik 1 rast (76 vjeç), Podujevë 1 rast (70 vjeç), Rahovec 1 rast (62 vjeç), Skenderaj 1 rast (64 vjeç).


Numri total i rasteve pozitive është 79.089 raste nga 366.574 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.731 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 385 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 65.979 raste, kurse numri i rasteve aktive është 11.379.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.