• |
ide | kryesore

Rama sulmon sërish opozitën: Po vë fushatën përpara shëndetit të njerëzve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryeministri Edi Rama ka sulmuar sërish Partinë Dermokratike se po shkel rregullat e pandemisë në kuadër të fushatës elektorale.

“Lufta për t’u çliruar nga pandemia është sfida e sfidave, që duhet të na bashkojë të gjithëve, duke bërë secili detyrën e vet për të mbrojtur të tjerët, me forcën e shembullit e me gjithçka ka në dorë!


Unë dhe shumica qeverisëse po bëjmë çmos, për të intensifikuar vaksinimin, por pa harruar respektimin e rregullave, por fatkeqësisht opozita po vendos interesin partiak, fushatën elektorale, mbi detyrën për mbrojtjen e shëndetit të njerëzve…

Ne do të vazhdojmë, pa u lodhur, të luftojmë me gjithsej për ta nxjerrë popullin nga tuneli i pandemisë, duke vaksinuar, vaksinuar, vaksinuar dhe për ta lehtësuar sezonin e ardhshëm turistik, bashkë me ekonominë e me jetën komunitare. Dhe do t’ia dalim, medoemos” – shkroi Rama në rrjetet sociale. ©LAPSI.al

6 Comments

  1. Mashtrues lind, nuk bëhesh”

    Aq shumë gënjen dhe premton Lulzim Basha sa ka dërguar 218 emra për deputet, nga 140 që lejon kushtetuta. KQZ që drejtohet nga opozita sapo i s’kualifikoi.

    Basha Ka gjet 78 idot dhe i ka gënjyer që do jeni në lista për kandidat prandaj luftoni dhe financoni, ndërkohë që ligji nuk lejon mbi limitet rajonale. (PSH: Hasan Hyseni i 45 në Tiranë, ndërkohë që Tirana ka 36 deputet)

    O Zot sa budallenj, ka ai vend.po sulmon opozite ne lulzim salih basha,78 e tete deputet kqz i coje per skrap tani lulushi ti shpjego je byrektoreve te pd qe pranuan te vendosin emrat per kandidat

  2. Kaq e madhe eshte urrejtja e njerezve per Ramen, kaq keq iu ka bere njerezve te ketij vendi, saqe rrezikojne jeten e tyre duke dale e duke pritur Bashen qe nuk eshte ndonje lider karizmatik. Prandaj ne keto kushte, duhet kufizuar liria e njerezve ne maksimum dhe per kete mendon komiteti apolitik i perbere nga kelyshe e plehra pjella te komunizmit. Ramesse shkrete, nuk i mbetet gje tjeter, vecse te vulose ato qe “do” komiteti i shpetimit publik, komitet qe me shume se per cdo gje, kujdeset per qendrimin e Rames ne pushtet thjesht per ndonje kocke mijra euroshe se milionat ka kush i merr.

  3. Ke te drejte o gomar, deri me sot nuk kemi asnje te vdekur nga pandemia fale teje qe nuk fle duke menduar per ne. Ti, Manastriliu, Como jeni per Nobel ne mjeksi. Te japim edhe dy mandate se keni edhe semundje te tjera per te zhdukur. Te na rroc o gomar qe nuk ha bar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu