• |
ide | kryesore

Dy vende aziatike pezullojnë vaksinën e Pfizer

-Instant, Lajme, Planet

Hong Kong dhe Macao, dy vende të administruara nga Kina kanë pezulluar përhapjen e vaksinës Pfizer/BioNTech.


Sipas qeverisë në Hong Kog, është gjetur një defekt në paketimin e grupit të parë të dozave, ndërkohë që 150 mijë e200 qytetarë kanë marrë vaksinën tashmë vetëm në Hong Kong.


Gjithsesi dhe qeveria e ka pranuar që nuk ka arsye deri më tani për të dyshuar tek siguria, por gjithsesi këto janë masa paraprake për të ushtruar kontrolle dhe për t’u siguruar se qytetarët po marrin vaksinën e duhur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu