• |
ide | kryesore

Rakacolli tregon nëse studentët do t’i rikthehen auditoreve

-Instant, Lajme, Të fundit

Edhe për dy javët në vijim studentët nuk do të kthehen në auditore. Vendimi i njoftua sot në mbledhjen e Komitetit të Ekspertëve, nga zv/ministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli.

“Studentët kanë kërkuar kthim në auditore, kjo varet në përputhje me nivelin e indikatorëve, të cilat nuk janë ende në atë stad për të hapur auditoret.


Të shohim këto dy javë, sidomos shtimi i vaksinimit mund të sjellë ulje të numrave dhe mund të hapen auditoret”, u shpreh Rakacolli.

2 Comments

  1. Po moj fyryre by..e me 3% te vaksinuar do rregullohen indikatoret.Si s’ju vjen turp qe dilni atje dhe prallisni brockulla.Do ishte mire te thoni qe kete pune e ka Covidi ne dore kur te ike ai do i hapim.Ju kini ndjelyr pandemine pas dhe asnjehere nuk i paraprite me masa mbrojtjes nga pandemia.

  2. Edhe pak dite do bien shume ndjeshem rastet. Nga data 20 do hapemi plotesisht. Universitetet jane akoma mbyllur dhe per te ardhur keq asnje media nuk merret me arsimin. Sic duket kultura jone eshte te merremi me poturet e Rames dhe te dalim ne mitingje me dy gishta lart. Kjo eshte fitorja me e madhe e Shqiperise sone te dashur. Varja me arsimin, shendetesine etj etj. Ka rendesi qe sondazhet te dalin mire por per te tjerat ska gje. Sic duket liderat ne Shqiperi e kane shume te thjeshte per te ndrythur popullin e tij. Cdo politikan flet po ta degjosh me kujdes ne emer te popullit (te asaj kohe) dhe qytetareve (ne diten e sotme). Pershendes te gjithe Shqiptaret qe heret apo vone jane larguar nga kjo cmeduri e ketij vendi!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.