• |
ide | kryesore

Ambasadorja amerikane apel qytetarëve për votën: Mos ia dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ambasadorja Yuri Kim iu bën apel qytetarëve shqiptarë të mos e shesin votën.


Duke iu referuar një portali të ngritur nga KQZ për të denoncuar rastet korruptive të shitblerjes së votës, ambasadorja e SHBA, iu bën thirrje qytetarëve të mos ia dorëzojnë fuqinë e tyre kriminelëve.


“Mos e shit të drejtën tënde. Mos ia dorëzoni fuqinë tuaj kriminelëve. Vetëm ju duhet të zgjidhni të ardhmen tuaj”, deklaron Yuri Kim.

Yuri KimKreu i KQZ Ilirjan Celibashi postoi më herët linkun e portalit ky qytetarët mund të denoncojnë rastet korruptive.
“Qytetarë! Raportoni dhe denonconi rastet korruptive të shitblerjes së votës!Raportoni dhe denonconi rastet e financimit të paligjshëm të fushatës zgjedhore! Që prej datës 10.03.2021 “??????? ? ???????????”- ???!”


8 Comments

  1. Une kam nje denoncim per ty moj fytyre verdhe, ti je bashkepuntore me edvin ramen dhe banden e ti kriminale RIDHJEREJA, kujt dhe ku t’a bej kete denoncim?!

 1. Hahaaa qe kur jan bere “armiq” me krimin keta??!! oksigjen eshte per keta…po ikni o p….tutje nga keni ardh.

 2. Eshte e disata here qe zonja u drejtohet qytetareve te mos e shesin voten. Duke marre parasysh se

  numri i votuesve qe mund ta shesin voten eshte i madh dhe jo te gjithe do ta zbatojne keshillen e

  ambasadores atehere do ti jepja modestesisht nje keshill zj.Kim : Meqenese nuk dihet sa dhe cilet

  jane shitesit e votave por dihet saktesisht bleresi i votave pasi per kete ka regjistrime te pergjimeve

  nga prokuroria te botuara nga tabloidi gjerman “Bild” si dhe dy dosje te kesaj ceshtje 184 dhe 339,

  atehere eshte me e thjeshte dhe me rezultative t’i thuhet dhe ti behet presion ketij personi qe mos

  t’i blej votat dhe mbaron puna. Thjesht, shkurt. ultimatum : Mos e blej voten z. KM dhe me kaq

  nyja gordiane zgjidhet dhe do te kemi zgjedhje te lira e te ndershme dhe parlamenti e qeveria e

  ardheshme do te jene produkt i vullnetit te lire e ta manipuluar te qytetareve.

 3. qepe halene moje baxhelle koreane sepse te gjithe e dine mire qe ti prostitute je ne borderone e mafjas se rames .kurve e ndyre. ju bande ambasada dini dhe sa luge e pirunje kemi ne shtepi dhe i dini me emra kush i blene votat.opozita ka kunder banden qeveritare te gjitha organet ,opozita do te beje fushate apo do merret me ju bandat me ne krye bande ambasaden amerikane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.