• |
ide | kryesore

Basha: PPP-të në shëndetësi po lënë spitalet pa investime dhe mjekët pa rritje pagash

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Lulzim Basha vazhdon me ‘dështimet’ e kryeministrit Edi Rama, 20 ditë para zgjedhjeve të 25 prillit.

Përmes një postimi në Insta Story, lideri demokrat thekson se Rama ka abuzuar me koncesionet në shëndetësi.


Pyetja e kreut të opozitës: Sa do t’u kushtojnë shqiptarëve gabimet në llogaritje të koncesioneve në shendetësi.

Pergjigje: 90 milionë euro më shumë. PPP-të po thithin fondet për shëndetësinë, duke lënë spitalet pa investime dhe mjekët pa rritje pagash.

Ky problem i madh është një dështim tjetër i Ramës që kreu demokrat i ka bashkuar në 100 dështimet e rilindjes.

1 Comment

  1. Prandaj po mbledh turma ti, qe tua lehtososh punen?
    Bej c te duash o kelyshi i sales, ne fund te gjatin e te gjatit do maresh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.