• |
ide | kryesore

Basha: Do ta rikthejmë universitetin në Dibër, mos ia hapni më derën së keqes!

Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është pritur nga qindra e qindra qytetarë në Peshkopi dhe ka mbetur i befasuar para një entuziazmi aq të madh të cilin e quajti “uragan”. Në sheshin e qytetit, Basha ka marrë një zotim të fortë për të rikthyer aty filialin e universitetit, të cilin ua mbylli qeveria “Rama”.


“Ballë përballë jeni ju, shumica dërrmuese e dibranëve, demokratë e socialist të këtu së bashku, kundër Shqipërisë së terrorit, frikës dhe arrogancës qeveritare, – tha Basha. – Është Dibra dhe Shqipëria e shpresës, e besimit, e ndryshimit, e fitores! Së shpejti do ta rimarrë vendin që i ka takuar prehistorisë dhe mençurisë dibranëve në çdo fushë, duke nisur me rihapjen e filialit të Universitetit këtu në Peshkopi. Me të drejtë është krenari kombëtare e mençurisë që siç e tha dhe një nga intelektualët më të shquar dibranë, Dibra ka qenë universitet para se të kishte universitet, e pra, do ta kthejmë prapë universitetin.


Arsimin, shtyllën e të ardhmes së fëmijëve tanë. Ndaj, e kotë është t’ju pyes pas 8 vitesh lëngatë edhe dimri, pas 8 vitesh premtimesh të pambajtura, grabitjesh dhe dështimesh, do t’ja hapni më derën të keqes? A do t’ia hapni më derën të keqes? A do t’i themi të gjithë bashkë të keqes ik? Së bashku t’i prijmë ndryshimit që kërkon Dibra dhe gjithë Shqipëria.

Ndryshimi në ekonomi, ndryshimi për sipërmarrësit e vegjël, ndryshimi për investimet huaja, ndryshimit në arsim dhe në shëndetësi, ndryshimin për fermerin duar artë Dibranë dhe prodhimet e tij. Ndryshimin që prisni nga unë dhe ekipi im, ndryshimi që meritoni, Shqipërinë anëtare të Bashkimit Europian. Zoti ju bekoftë ju dhe Dibrën. Zoti e bekoftë Shqipërinë. Fitore!” përfundoi Basha.

3 Comments

 1. Jam i mendimit qe Partia komuniste socialiste Rilindje te ndeshkohet me vota dhe te shpallet e jashtligjshme. Kjo parti eshte provuar te jete nje parti anti-shqiptare perçarese sunduese,diktatoriale dhe eshte vazhdimesia e partise te punes. Po te vini re me kujdes ne sektin e Rilindjes kemi te gjithe llumin anti-shqiptar greko-vlleho ortodoks duke filluar me Spiropallen e skenderbeut,Pelesh preshet,Gjush Dakot,Majkot,Çomot,Bozot,Damian Guru Gjiknuret etc,etc dhe qershia mbi torte cigano vllehu arumun Ramut kokaina. Eshte kjo nje koiçidence apo rastesi?
  E keqja me e madhe e ketij vendi eshte se ne kemi zgjedhur personat e gabuar te na qeverisin. Ne te ardhmen duhet te bejme kujdes qe ata qe duhet te na qeverisin te kalojne neper filtra duke ju pare me pare backgroundin e tyre. Pakicave kombetare qe nuk perfaqesojne shumicen nuk duhet ti jepet liri te pakufizuar.

  1. Para se ti frysh atij zjarri, nxirre koken nga bytha Saliut dhe shiko:

   Cila parti ka per kryetar defakto nje ish sekretar partije?
   Cila parti ka hedhur ne ere shtyllat e tensionit te larte?
   Cila parti dha urdher per perdorim LHL dhe aeroplaneve kunder popullit te vet?
   Cila parti ishte kunder mareveshjes se Rambujese?
   Cila parti i solli “varet” greket deri ne Berat?
   Cila parti i fali 12 milje det grekut?
   Cila parti ben alence me Hysni Milloshin, me Kacin e Zi, me LSI per nje grusht vota?
   Cila parti perdori garden per te vrare njerez te pafajshem?
   Cila parti eshte ne aleance aktuale me Dule grekun?

   Dhe per me keq, jane po te njejtet qe jane ne kupole po e kerkojne voten prap. Berisha, Basha, Mediu, Shehi, Idrizi, NDoka, Paloka, Duka, Dule…. te gjithe xhaketa te kthyeme mbrapsht me nje thes me skandale ne kurriz.

   Pranej sju voto njeri ju, se jeni haxhiqamilsa. Shko qiu tani me Qim Peken dhe stresin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu