• |
ide | kryesore

Vijnë 7020 doza Pfizer, Rama i përdor për të bërë fushatë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

7020 doza të tjera Pfizer kanë mbërritur në Shqipëri. Kryeministri Edi Rama e ka shfrytëzuar edhe këtë moment për të bërë fushatë elektorale duke premtuar se do të vijnë të tjera doza Pfizer, Astrazeneca, Sinovac e Sputnik.


“Ajo që dukej e pamundur deri para vetëm dy muajsh po ndodh para syve tanë çdo ditë! Shqiptarët po vaksinohen masivisht dhe Shqipëria po del nga tuneli i gjatë i pandemisë, për t’iu kthyer me të gjitha fuqitë jetës, e për të rritur ekonominë e saj duke filluar nga sezoni turistik e vijuar me paketën më të madhe në histori të investimeve të huaja, po edhe vendase, private e publike” – shkruan Rama.


5 Comments

  1. Kush punon mor m…. ? Shqiperia ka numurin e vdekjeve nder me te lartat ne bote ,mbi 10000 te vdekur nga covidi .Ka vaksinuar 8% te popullsise ku pjesa me madhe jane vaksina te pacertifikuara , duhet te vaksinohen 70% e popullsise qe te arrije imuniteti i tufes ,per tre muaje e gjysem ka vaksinuar 8% te popullesise i duhen 27 muaje te arrije 70% e mendo sa njerez do vdesin nga covidi gjate kesaj kohe

    1. 8% jan vaksinuar ne 1 muaj e jo ne tre, ne tre muaj na canit bythen ju te PD me fushate pse ska gjet Rama vaksinat. Tani ulni kokat e mos na cani me k…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu