• |
ide | kryesore

Juve, ndeshja e dyfishtë e Agnellit: fikson takimin për të ardhmen e CR7, pastaj vjen Donnarumma

-Instant, Sport

Ndërsa Andrea Agnelli dhe Cristiano Ronaldo kanë lënë takim në fillim të majit për të vendosur së bashku se çfarë të bëjnë, nëse do të vazhdojnë së bashku ose nëse do të ndahen me një shtrëngim duarsh të ngrohtë, programimi i Juventusit sigurisht që nuk ndalet në të ardhmen e kampionit portugez. Në këtë kuptim, dje prania e Mino Raiolas në Torino bëri shumë zhurmë, dhe pas Barcelonës dhe Madridit ai vazhdon pelegrinazhin e tij evropian duke u ndalur edhe në kampin bazë të Juventusit. Lidhja e menjëhershme me Gigio Donnarumma, margaritari më i çmuar në duart e menaxherit të fuqishëm italo-holandez, por nuk duhet harruar që Federico Bernardeschi, Matthjis De Ligt dhe Luca Pellegrini, për të mos përmendur Moise Kean, Alessio Romagnoli janë gjithashtu pjesë e ekipi Raiolas, ashtu si Paul Pogba.


Kaq shumë për të folur, atëherë. Ndoshta jo drejtpërdrejt, të paktën akoma jo me Andrea Agnellin, por sigurisht me drejtuesit bardhezinj. Temat më të nxehta? Me siguri shkëmbimi Bernardeschi-Romagnoli me Milanin, si dhe hipoteza e kthimit të Moise Kean në shtëpi pas dy viteve të kaluara mes Anglisë dhe Francës, ku ai tani po bën aq mirë me PSG. Sidoqoftë, asgjë nuk çon në një evolucion të menjëhershëm të situatës së Paul Pogba. Gjithcka e qetë, pastaj, edhe në fronin De Ligt.


Por, është e kuptueshme, ajo që sigurisht i entuziazmon më shumë tifozët, është ajo që i takon Gigio Donnarummas: portieri i Milanit, i cili për pak më shumë se dy muaj do të jetë i lirë të shkojë kudo ku dëshiron, gjithnjë nëse nuk vendos një firmë që për momentin nuk ka asnjë shenjë në horizont mbi rinovimin e kontratës që skadon me kuqezinjtë. Gigio i intereson dhe shumë madje Juventusit. Në të vërtetë, ka nga ata që sigurojnë se Juve dëshiron të fillojë ciklin e tij të ri me të, duke investuar miliona dhe miliona në dorezat e tij të çmuara. Raiola kërkon një marrëzi pagese, flitet për të paktën 12 milion në vit: në këto shifra Milani sigurisht nuk dëshiron dhe nuk mund të arrijë, ndërsa Juve përkundrazi e ndjen se mund ta bëjë. Kjo është arsyeja pse kampionët nuk do të rinovojë me Dybala dhe kjo është arsyeja pse e ardhmja e Cristiano Ronaldos, me pagën e tij prej 31 milion euro, nuk është e sigurt. Pjesa tjetër – Kean mbi të gjitha – do të vijë më vonë. Në fakt, së pari është Donnarumma.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu