• |
ide | kryesore

Basha nis rrugëtimin simbolik nga Jugu në Veri: Sot do të jem në 9 qytete, 9 për Ndryshim!

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

“Mirëmëngjes Shqipëri, nga perla e mesdheut, Saranda bukur! Saranda e shpresës e bujarisë dhe e punës!” Me këtë përshëndetje e ka hapur turin e tij të udhëtimit nëpër Shqipëri, kryetari i PD-së, Lulzim Basha, që njoftoi edhe mesazhin e veçantë që mbart kjo ditë:


“Kjo është një ditë e veçantë, është një ditë e veçantë ku nis rrugëtimi nga Saranda. Sot do të jem në nëntë qytete të Shqipërisë, 9 për Ndryshim! Nga Saranda në Tropojë, anembanë vendit, aty ku entuziazmi për ndryshim është i jashtëzakonshëm.”


3 Comments

  1. Ajo do të drejtohet nga Komanda e Ushtrisë Amerikane në Evropë. Në këtë stërvitje do të marrin pjesë mbi 17 mijë trupa amerikane dhe 14 mijë trupa të tjera nga 26 vende anëtare të NATO-s.

    Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, në Shqipëri do të vendosen 4 mijë ushtarë amerikanë, kurse pjesa tjetër do të vendoset në vendet fqinje. Dhe ushtria amerikane per te ruajtur simboliken stabilitet ka ardhur,sepse treshja kriminale berisha meta basha kercenojne me dhune fizike

  2. Presidenti Ilir Meta ka disa ditë që zhvendoset nga Vlora në Durrës dhe anasjelltas, në emër të mbrojtjes së votës së lirë, ndonëse sipas të gjitha fakteve dhe precedentëve, simboli i deformimit të votës në Shqipëri, është LSI-ja, pikërisht partia e tij. Përpos rekordeve të blerjes së votave me LSI-në, Ilir Meta ka menaxhuar edhe zgjedhjet parlamentare të 24 qershorit 2001, si kryeministër. Pas zgjedhjeve të 2001, të kontestuara nga Partia Demokratike, Sali Berisha e shpalli Ilir Metën armik të votës së lirë. Sipas Berishës, asokohe kryetar i PD-së, “kryeministri terrorist Ilir Meta dhunoi votën e gjysmë milioni shqiptarëve”. 20 vjet më vonë, Ilir Meta ka nisur një fushatë për mbrojtjen jo vetëm të vota të LSI-së, por edhe të Partisë Demokratike, me miratimin në heshtje të Sali Berishës dhe Lulzim Bashës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu