• |
ide | kryesore

Në pritje të numërimit/ Reagon Basha: Ndryshimi është i qartë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka dalë sot për herë të parë në një komunikim për mediat pas mbylljes së procesit të votimit.


Teksa mbështetësit e prisnin me duartrokitje dhe ovacione në kor “Rama ka mbaruar punë”, Basha tha se fitorja ishte e qartë për popullin shqiptar.“Faleminderit të gjithë qytetarëve shqiptarë që zgjodhën ndryshimin. Kjo është një fitore e qartë për popullin shqiptar, për Aleancën për Ndryshim. Vullneti i popullit është në kutitë e votimit. Kam besim se numëruesit do ta mbyllin me sukses këtë proces. Në fund të këtij procesi Shqipëria fiton.”, tha Basha.4 Comments

  1. ndryshimi eshte i qarte kur kan votu 70% jo 47% si ne rastin aktual. Ne zgjedhjet pa kandidat u votua ne masen 30% qe ishin te gjithe te PS. 47-30=17 qe ka Luli 😉

    1. 47% kur ka 25% me pak Shqiptare qe jane larguar, qe do thé thotë perqindja reale i kalon 70%. Fitorja per opiziten eshte e thelle.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *