• |
ide | kryesore

Tom Doshi konfirmon mundësinë e koalicionit me PS-në

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i larguar i Partisë Social Demokrate, Tom Doshi, ka reaguar sërish për vendimin për të djegur mandatin aktual në Parlamentin Shqiptar dhe atë të qeverisë pasardhëse nëse rezulton fitues.


Në një deklartë për Mediat, Doshi u shpreh i bindur se PSD në Qarkun e Shkodrës ka siguruar 2 mandate, ndërsa shtoi se objektivi i tyre është të marrin edhe dy mandate në Tiranë.


I pyetur nëse do të të ishte i gatshëm të bënte një koalicion me Partinë Socialiste, Tom Doshi u përgjigj pozitivisht, duke theksuar se me Lulzim Bashën nuk do të bëjnë asnjë koalicion.

Sa mandate synoni të merrni në Shkodër?

Tom Doshi: 2, të sigurta.

Po në të gjithë Shqipërinë?

Tom Doshi: Mendojmë edhe dy mandate në Tiranë.

A do të bënit koalicion me Ramën?

Tom Doshi: Jemi të gatshëm të bëjmë koalicion me Partinë Socialiste.

Po nëse do të kishit ftesë nga Basha?

Tom Doshi: Jo, në asnjë mënyrë.

7 Comments

 1. O te qifsha me fare e me fis more degjenerat spiun den baba den o vegel e komunizmit, ty ti shkerdhej familjen ky babai yt Edvin pordha e hodhi ne ere shpin e heroit PRENG CALI te cilin simas teje e ke gjysh dhe prap je me te. Kjo do thot se ti nuk njef familje, nder, apo gjithshka njerzore por vetem degjenerimin dhe lekun por zoti do te te shoh

  1. Toma eshte biznesmen. Pagoi nja dy milion euro se eshte i sigurte qe do ti marre mbrapsht me gjithe interessa. Shqipot qe moren leket e Tomes ti mbajne nga pak se do tju duhen te blejne ilacet e tij te skaduara. Jemi popull autik qe perserisin pa e ditur dhe vete pse, te njejtat gjera.

 2. E kuptove zonja Kim dhe ambasada juaj se si blihen votat nga mafia, apo keni Akoma dyshime.

  E kuptove qeverisjen mafioze qe gjen forma te tjera.

  Me vjen keq per emrin qe mbani por jeni pjese e e ktyre pislliqeve.

  Ta gezoni Doshin e Dakon dhe organizoni nje takim me Presidentin e nderuar Bajden.

 3. ka tronditur Partinë demokratike dhe njerëzit pranë saj, të cilët tani kanë filluar e flasin për vjedhje, edhe pse numërimi nuk ka përfunduar ende.

  Një prej mbështetësve të saj, Arkimed Lushaj, i njohur ndryshe edhe si Stresi, ka kërcënuar se nga nesër mbrëma në Shqipëri nis lufta civile.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu