• |
ide | kryesore

Prezenca e OSBE: Është e rrezikshme të jesh gazetar në kohët e sotme

-Instant, Lajme, Të fundit

“Është e rrezikshme të jesh gazetar në kohët e sotme”.


Kështu deklaron ambasadori i OSBE-së në Tiranë, Vincenzo Del Monaco dhe ajo e Suedisë, Elsa Håstad në kuadër të Ditës Botërore të Lirisë së Shtypit. Sipas tyre, gazetarët janë më të ekspozuar ndaj ngacmimeve, ndërsa shtojnë se të gjitha qeveritë duhet të garantojnë sigurinë e tyre.


“Është e rrezikshme të jesh gazetar në kohët e sotme. Gazetaret janë më të ekspozuara ndaj ngacmimeve. Media e sigurt është oksigjen për çdo demokraci. Të gjitha qeveritë duhet të garantojnë sigurinë e gazetarëve. Në Shqipëri, ne punojmë çdo ditë për këtë”, thanë ata.

3 Comments

  1. Po ne foto per car karin dilni? E keni masken nga vetllat deri te kerthiza. Merrni edhe poza boksieresh. U keputet ne pune. Ju qifsha robt!

  2. Shume e vertete, dhe fale “punes tuaj te palodhur” gazetaret sot ne shqiperi kercenohen direkt dhe drejtpersedrejti nga kryeministri. Pune te mire e te qire keni bere e po beni, me qeverine sigurisht

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu