• |
ide | kryesore

Bien ndjeshëm shifrat e të prekurve me Covid-19 në rajon/ RMV shënon 27 raste të reja dhe 19 viktima

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Maqedonia e Veriut ka raportuar një rënie të ndjeshme në shifrat e të infektuarve me Covid-19. Sipas të dhënave të Institutit Shëndetësor të këtij vendi mësohet se këtë të hënë janë konstatuar 27 raste të reja me koronavirus. 19 prej të infektuarve janë nga kryeqyteti, Shkupit. Po ashtu, sipas autoriteteve janë regjitruar 19 viktima nga virusi.


Krahasuar me javët e kaluara ky numër shënon një ulje të konsiderueshme te infektimeve. Vetëm një ditë më parë, Maqedonia e Veriut raportoi 62 raste të reja dhe 14 viktima.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu