• |
ide | kryesore

Basha: Zgjedhjet në PD tregojnë vlerë, demokratët më 13 qershor do të dalin më të bashkuar seç janë

-Instant, Lajme, Të fundit

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha këtë të mërkurë ka takuar qytetarët e Korçë. Në fjalën e tij, lideri demokrat ka komentuar jo vetëm zgjedhjet e vjedhura të 25 prillit, sipas tij, por edhe zgjedhjet brenda partisë me 13 qershor. Basha ka theksuar se gara dëshmon se PD-ja është garancia për ta çuar deri në fund aspiratën e qytetarëve. Sipas tij kjo garë fakton se PD është një parti e hapur, e bazuar në vlera dhe në garë.


“Kjo garë brenda partisë është një momenti mirëpritur dhe që . Ajo që kjo garë dëshmon është se demokratët e kanë mirëpritur hapjen, siç janë dhe shumë kandidatë. Hapi i parë i kësaj beteje është 13 qershori, që do u tregojë jo vetëm demokratëve por të gjithëve se ne mbetemi garancia për ta çuar deri në fund aspiratën e tyre. Unë do të jem përjetësisht mirënjohës dhe do të luftoj në çdo lloj pozite që jam për të mbrojtur kontributin e çdo pogradecari. Unë e dua PD të fortë, të pandarë dhe të bashkuar, madje ky është dhe qëllimi i demokratëve që të dalim më të bashkuar seç po futemi. Vetëm kështu mund të bëjmë të mundur fillimin e betejës me regjimin, që bëri gjithçka për të ndaluar ndryshimin”, ka thënë Basha.
7 Comments

  1. Do dalesh do dalesh por me i fort do dalesh ti se demokratet do jene edhe 4 vjet e 4 muaj me gisht ne bythe .
    Ti humb dhe rri po ne krye , ne fund demokratet do jen me te forte . Po kur te humbesh prape?

  2. Kush mendon se ne dorëzohemi, nuk na njeh mirë. thote ky humbsi i perjetshem . Nuk humbe ti o kurv se ti po ne kale je , humbem ne o idiot .

  3. Pasditën e 26 majit, me këmbënguljen e Kastriot Islamit, në selinë e Aleancës Demokratike të Neritan Cekës në hyrje të rrugës “Myslym Shyri” u mblodhën drejtuesit e opozitës dhe vendosën tërheqjen nga zgjedhjet.

    Pjesa tjetër nuk pati histori. Në Cërrik dhe Kuçovë rezultatati kapërceu të gjitha limitet duke arritur në 120 përqind për kandidatin e PD. Fletët e votimit të kandidates së PD Roza Pati, të përgatitura në kuti më parë, në vend që të shkonin në Lezhë u ngatërruan me të kandidatit tjetër Ylli Vejsiu në Allias në Tiranë. Kutia e Alliasit shkoi në Lezhë me emrin e Vejsiut, ndërsa e Lezhës në Tiranë me emrin e Patit. Masakra nuk u ndal, situata doli jashtë kontrollit

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *