• |
ide | kryesore

Berisha ndryshe nga Basha: U habita që zgjedhjet në PD do mbahen kaq shpejt

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

I ftuar në emisionin “PolitikOn” në RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha u shpreh se ka mbetur i habitur nga votimi unanim për të filluar fushatën zgjedhore në PD. Ai tha se detyra më kryesore për PD-në në këtë moment ishte faktimi i batërdisë elektorale para shqiptarëve dhe ndërkombëtarëve.


“Ato që thotë Nishani, për të cilin kam respekt si bashkëpunëtor, përveç fjalëve në ajër nuk kam të dhëna konkrete. Lulzim Basha nuk ka ndikuar në këtë proces nuk e besoj. Ai shpalli fushatën zgjedhore. Unë kam pasur një ligj, që kjo situatë më bën që të heq dorë, sepse nuk jam ai që kam qenë. Unë do të isha shprehur më parë.


Unë kam mbetur i habitur nga votimi unanim për të filluar fushatën zgjedhore në parti. E di që kjo që do them nuk u pëlqen të gjitha palëve aty, por unë do ta them. Detyra më kryesore për mua absolute ishte faktimi i batërdisë elektorale para shqiptarëve dhe komunitetit ndërkombëtar.

E dyta, pa asnjë diskutim duhej një edhe një analizë serioze e veprimtarisë së PD-së. Nuk kam qenë kundër as të parës dhe as të dytës, por një vendim që e votoi Këshilli Kombëtar, si ata që kërkonin dorëheqjen e Bashës edhe ata që mbronin vazhdimin e kryetarit atëherë në vendosa që të hesht dhe të mos merrem se ishte një vendim unanim” – tha Berisha. ©LAPSI.al

5 Comments

 1. Tani, kur miti i Sali Berishës ka rënë dhe është damkosur si vrasës, bandit dhe hajdut, dhe kur pushteti i tij në gjyqësor është dobësuar, procesi i 21 janarit duhet rihapur në themel, dhe jo për elementë të veçantë të tij, pasi kjo do jetë një rivrasje për të vrarët dhe për drejtësinë shqiptare. Ai duhet rihapur për të hetuar të dyshuarin kryesor si vrasës. Sali Berishën!

  1. Akoma me 21 Janarin ju o njerez?! Ajo date vetem 3 fjale me kujton: MISH PER TOP! Nqs do duhej te vriteshin, me lidh, ishte rreshti i pare. Keta te gjoret (mish per top) e kane ngrene nga rikoshetet e plumbave.

   Pyeteni ate bariun tuaj mavi, pse i dergoi turmat dhe per vete i kqyrte remotely?! Kaq.

   Sa per Berishen & Co, ka mekate te tjera. Gerdecin nuk ja fal!

  2. O Patronazhist, po si ka mundesi qe ai qe i vrau keta u gradua nga Rilindja si Kyrerilindes ne Mat?

   Apo, “Mission accomplished” dhe shperblimi pastaj.

 2. E konsideroj pak të vonuar të them të drejtën, por përsëri, si i thonë asaj fjalës së urtë popullore, “më mirë vonë se kurrë”. Mendoj se me këtë vendim është thyer akulli i Sali Berishës dhe tani mendoj se duhet të dalin të gjitha krimet që ai ka bërë, jo vetëm rrëmbimi dhe vrasja e babait tim.

  Do të dëshiroja që sa të jetë gjallë t’i përjetojë të gjitha këto turpërime, dhe mos të shkojë në botën tjetër pa i ndjerë të gjitha këto poshtërime të cilat i meriton, një e nga një.

 3. Ca komentmuteve te rilindjes jua qifsha pjellen.
  Po cfare rrace kari paskeshi qene o ju qifte edi rama motrat nenat dhe grate !
  Po si ore kur jua fut ne vesh nuk ngopeni por e doni dhe ne hunde ,se bythen e keni dhe qe te vegjel
  O ju qifsha femijet o bajga

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu