• |
ide | kryesore

Për herë të parë pas dënimit, Adriatik Llalla rrëfehet sonte

Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish-kryeprokurori i Përgjithshëm, Adriatik Llalla ‘thyen’ heshtjen sot në një rrëfim për ‘Çim Peka LIVE’ në SYRI TV. Intervista ekskluzive do të transmetohet mbrëmjen e sotme në orën 20:45. Kjo është hera e parë që ish-kryeprokurori flet publikisht në media që prej largimit nga detyra në vitin 2017. Llalla është larguar tashmë nga sistemi i drejtësisë dhe u përball me vendimin e gjykatës, që e dënoi me 2 vite burg për fshehje të pasurisë. Llalla ishte zyrtari i parë i rangut të lartë që iu ndalua hyrja në SHBA. Ai është skeduar nga DASH si një zyrtar i korruptuar që përdori postin për tu pasuruar.7 Comments

 1. Do u han cifutet e sorrosi me ndihme e dhierje se kristaqit
  Ne fund shqiptareve do u mbetet loqja e sorosit ta fuzin labet ne bythe

 2. Ti i pa emer 17.19 mbaje te tomes o te qifshin son e sorollop gjithe verioret po sander kimikun nga e ke
  Ore mute haleje
  Xhozin qe mblodhi vota per ramen ik kina ta qifte rracn

 3. 8 vjet i kanë rrokanisur veshët pasuesve që do ta marrim pushtetin edhe me dhunë, do ju bëjmë drejtora, do ju bëjmë shefa, do ju bëjmë përgjegjësa zyre. Po si? Me dhunë!

  Se në fakt kështu janë mësuar në të shkuarën. Por në një vend anëtari në NATO-s, pushteti merret vetëm me vota, e kjo është aksiomë.

  Mllefi për ata që nuk u bënë drejtora, përgjegjësa zyrash e shefa, s’ka lidhje me të tjerët.

  Dhunën nëse duan ta bëjnë t’ja tregojnë Lulzim Bashës.

 4. E kujt i plasi per rrefimine letij katunarit me koken si trapez. Tani ska vlere rrefimi, po te ishte burre ta bente me kohe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu